GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

 

 

 

WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA

 

 

 

           Dnia 15 maja 2015 r. odbyła się wycieczka zawodoznawcza klas III c i III f z wychowawcami do zakładu NSK BEARNINGS Polska S.A. Kielce (dawna "Iskra").

        Uczniowie odbyli szkolenie bhp, zanim zostali wprowadzeni na hale    produkcyjne. Zostali zapoznani z podstawowymi informacjami dotyczącymi funkcjonowania zakładu. Obejrzeli prezentację multimedialną promującą firmę. Następnie podzieleni na trzy grupy zwiedzali zakład. Pozyskali nowe dla nich informacje związane z pracą w zakładzie produkcyjnym.

Wycieczka odbyła się w ramach realizacji programu orientacji zawodowej i poznania lokalnego rynku pracy.

 

 

 

 

 

 

 

 

UDZIAŁ DRUŻYNY GIMNAZJALISTÓW
W FINALE KONKURSU STiK 2015

 

 

 

                       Dnia 8 maja 2015 miał  miejsce finał  IV Świętokrzyskiego Konkursu Inicjatywności i Kreatywności, w którym brała udział drużyna gimnazjalistów  w składzie:
Karol Katra
Jakub Fit
Miłosz Wójcik.
 

„Kreatywność super sprawa, w STIK-u liczy się zabawa”, „Swoim talentem, innowacyjnością, kreatywnością, spełniamy marzenia”, „Robotyka, kreatywność, to szkoły powinność, a logika i innowacja to nasza specjalizacja” – to tylko wybrane hasła, skandowane przez grupy kibiców w hali sportowej Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach.

W finale wzięły udział trzyosobowe drużyny z piętnastu gimnazjów, wyłonione w trakcie eliminacji okręgowych. Naszą drużynę przygotowywała p. Danuta Stanek.

 

 

Czytaj więcej: Finał Stik 2015

 

 

 

 

 

TYDZIEŃ  EKOLOGICZNY

 

 

 

             W trosce o rozwijanie postawy ekologicznej młodzieży w naszej szkole od lat organizowane są imprezy związane z Dniem Ziemi. Wyznaczamy wówczas TYDZIEŃ EKOLOGICZNY w którym w każdym dniu ma miejsce inne działanie. Organizatorami Tygodnia Ekologicznego są nauczyciele biologii.
W celu zapoznania młodzieży z zagadnieniami zdrowego odżywiania oraz korzyściami płynącymi ze stosowania zdrowej diety dnia 27 kwietnia 2015r. przeprowadzono w szkole TURNIEJ WIEDZY NA TEMAT ZDROWEGO ŻYWIENIA. Brały w nim udział 3-osobowe drużyny reprezentujące poszczególne klasy drugie.
Turniej przebiegał w trzech etapach.

  • W pierwszym jury oceniało przygotowane przez zespoły sałatki.

  • W części drugiej jury oceniało opracowane przez uczniów hasła propagujące zdrowe odżywianie.

  • W części trzeciej oceniano wiedzę uczniów na temat zasad zdrowego odżywiania.

     

     

    Czytaj więcej: Tydzień Ekologiczny

 


 

 

VIVAT KONSTYTUCJA,
VIVAT KRÓL,
VIVAT WSZYSTKIE STANY !!!

 

 

 

          Konstytucja 3 Maja uchwalona w roku 1791 była rozwiązaniem wyprzedzającym epokę i pomogła Polakom przetrwać 123 lata zaborów.

         Pamiętając,  iż dla wszystkich Polaków jest to  dzień  szczególny, uczniowie Gimnazjum imienia Generała Kazimierza Tańskiego w Chmielniku przygotowali uroczystą akademię upamiętniającą to święto. Akademia miała na celu uświadomienie wszystkim, że wolność to sprawa nadrzędna dla każdego człowieka i przypomnienie, iż Polacy nie zawsze byli wolnym narodem. Była hołdem dla wszystkich Polaków, którzy nie zaniechali walki o wolność naszej ojczyzny oraz naszego patrona gen. Kazimierza Tańskiego, który w tamtym czasie walczył w legionach u boku Napoleona między innymi po to, byśmy teraz mogli cieszyć się wolnością, rozwijać nasze talenty i realizować nasze marzenia.

            Drodzy Gimnazjaliści – patrząc w przyszłość pamiętajcie o doświadczeniach minionych lat.  Zatrzymajcie się na chwilę pamiętając o słowach, które wypowiedział Jan Paweł II: „ Tracąc pamięć, gubimy naszą tożsamość i wyrzekamy się cząstki samych siebie, być może tej najcenniejszej, bez której przestajemy rozumieć otaczający nas świat.”

 Akademię przygotowali uczniowie klasy IIIf, If i  IIe wraz z panią Joanną Długosz i Małgorzatą Ślusarczyk. Oprawę muzyczną przygotował pan Kamil Kryczka z uczennicami klasy IIIa i IIIb.

 

 

 

 

 

 

 

 

 NASZE GIMNAZJUM  NA GALI
LAUREATÓW KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

 

 

            Kacper Banachowski – laureat Konkursu Przedmiotowego z Fizyki – 16 kwietnia 2015 roku wraz z nauczycielką fizyki Panią Renatą Chlebowską – Buczak wzięli udział w uroczystości podsumowującej tegoroczną edycję konkursów przedmiotowych dla szkół gimnazjalnych. Podczas Gali Laureatów Konkursów Przedmiotowych Kacper otrzymał medal i dyplom,  a nauczycielka podziękowania z rąk Świętokrzyskiego Wicekuratora Oświaty Grzegorza Bienia.

Cieszymy się z osiągnięć Kolegi i życzymy mu dalszych sukcesów!

Pani Renacie Chlebowskiej – Buczak gratulujemy laureata.

                                                                                                    Samorząd Uczniowski