O szkole
Nasi absolwenci
Nasze Umiejętności - Nasza Przyszłość
Dla Rodziców
Projekty

ELIMINACJE OKRĘGOWE
TURNIEJU STIK 2015
Nasi uczniowie - trzyosobowa drużyna w składzie Karol Katra, Jakub Fit oraz Miłosz Wolański z klasy 1 a wzięła udział w eliminacjach okręgowych IV Świętokrzyskiego Turnieju Innowacji i Kreatywności.
Do udziału w rywalizacji zgłosiły się drużyny z 44 gimnazjów (ze wszystkich powiatów regionu). Nasza drużyna brała udział w rozgrywkach w Gimnazjum Samorządowym im. Noblistów Polskich w Kazimierzy Wielkiej osiągając bardzo dobry wynik, i tym samym zakwalifikowała się do wielkiego finału Turnieju STIK.
Organizatorem Turnieju jest Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach we współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Zawody są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM
ZŚiNPK
W dniu 5 marca 2015 roku w naszej szkole po raz kolejny odbyło się spotkanie młodzieży z pracownikiem Zespołu Świętokrzyskich Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych Panem Dariuszem Wiechem. W prelekcji uczestniczyli uczniowie z klas II a, II b, III c, III d. Młodzież wysłuchała pogadanki ilustrowanej prezentacją multimedialną na temat „Formy ochrony przyrody na terenie Ponidzia ”. Podczas spotkania prowadzący przedstawił informacje o parkach krajobrazowych: Nadnidziańskim, Kozubowskim i Szanieckim. Pan D. Wiech omówił znaczenie rezerwatów przyrody, które chronią m. in. siedliska roślinności kserotermicznej obfitujące w zagrożone, rzadkie i chronione gatunki roślin i zwierząt oraz formy krasu powierzchniowego i podziemnego, rozwinięte w skałach gipsowych. Prezentacja ilustrowana była pięknymi, robionymi w naturze zdjęciami obrazującymi walory przyrodnicze Ponidzia. Uczniowie z uwagą wysłuchali wygłoszonej prelekcji oraz z ciekawością, oglądali prezentację multimedialną.

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI
ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
Dnia 4 marca 2015 roku, uczniowie klasy II b i III b z p. Z. Kłonicką i J. Kołomańską uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez Chmielnickie Centrum Kultury i Ośrodek Edukacyjno-Muzealny „Świętokrzyski Sztetl” z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji jaka odbyła się po projekcji filmu „Zagończyk” oraz wykładzie przedstawiciela IPN dr Ryszarda Śmietanko-Kruszelnickiego zadając wiele pytań o Żołnierzach wyklętych.
Następnie zwiedzili wystawę pt. „Żołnierze Wyklęci” udostępnioną przez Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach.
DZIEŃ KOBIET
W NASZEJ SZKOLE
XXIII TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA
W WOJEWÓDZTWIE ŚWIĘTOKRZYSKIM
( 9–14 marca 2015 r.)
„Mówić to mało – trzeba mówić do rzeczy”
William Szekspir
Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w Tygodniu.
W tym roku motywem przewodnim jest sztuka mówienia, czyli umiejętność wyrażania siebie poprzez mowę w sytuacjach codziennych, szkolnych, zawodowych.
Cele Projektu:
- uświadomienie roli języka ojczystego w życiu człowieka i narodu,
- stworzenie możliwości aktywnego uczestnictwa w propozycjach różnorodnych form Tygodnia,
- przygotowanie ucznia do świadomego uczestnictwa w kulturze poprzez prezentację różnych form ekspresji kulturalnej,
- propagowanie kultury języka w różnych sytuacjach życiowych,
- kształtowanie estetyki i formy wypowiedzi w sytuacjach codziennych i publicznych




