
UDZIAŁ DRUŻYNY GIMNAZJALISTÓW
W FINALE KONKURSU STiK 2015
Karol Katra
Jakub Fit
Miłosz Wójcik.
„Kreatywność super sprawa, w STIK-u liczy się zabawa”, „Swoim talentem, innowacyjnością, kreatywnością, spełniamy marzenia”, „Robotyka, kreatywność, to szkoły powinność, a logika i innowacja to nasza specjalizacja” – to tylko wybrane hasła, skandowane przez grupy kibiców w hali sportowej Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach.
W finale wzięły udział trzyosobowe drużyny z piętnastu gimnazjów, wyłonione w trakcie eliminacji okręgowych. Naszą drużynę przygotowywała p. Danuta Stanek.
Na etapie finałowym zawodnicy zmierzyli się z programowaniem robotów, zadaniem problemowym, polegającym na zaprojektowaniu miejsca do spania dla dziecka przyszłości; oraz odpowiadali na 24 pytania z quizu wiedzy. Dodatkowo punktowana była aktywność kibiców, którzy towarzyszyli poszczególnym drużynom. Drużynę kibiców przygotowywała p. Iwona Olech - Urban i p. Kamil Kryczka, a nad stroną graficzną użytych transparentów i elementów pracowały p. Izabela Bugaj i Marzena Zatorska.
Drużyna kibiców zdobyła dla naszego zespołu maksymalną liczbę punktów.
Pokazy artystyczne tańców latynoamerykańskich podsyciły i tak gorącą atmosferę panującą w hali sportowej. Pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu grupy Zasada wzbudził zachwyt widowni. Niesamowicie atrakcyjnym urozmaiceniem dla ponad 300 osób zgromadzonych w hali zawodników i widzów były pokazy akrobatyczne w wykonaniu Delfiny i Bartka - zwycięzców telewizyjnego programu Mam Talent.
Finalistów konkursu dopingowała również p. kurator Małgorzata Muzoł.
Rozgrywkom towarzyszył gorący doping i olbrzymie emocje. Do samego końca trwała wyrównana rywalizacja, a losy zwycięstwa ważyły się do ostatniej konkurencji.
Turniejowe fotki można oglądać na stronie Świętokrzyskiego Portalu Innowacji :
http://www.spinno.pl/strona-glowna/1-aktualnosci/1546-final-stik-2015-odbyl-sie-w-kielcach




