GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UDZIAŁ DRUŻYNY GIMNAZJALISTÓW
W FINALE KONKURSU STiK 2015

 

  

                       Dnia 8 maja 2015 miał  miejsce finał  IV Świętokrzyskiego Konkursu Inicjatywności i Kreatywności, w którym brała udział drużyna gimnazjalistów  w składzie:

 Karol Katra

Jakub Fit

Miłosz Wójcik.

   

„Kreatywność super sprawa, w STIK-u liczy się zabawa”, „Swoim talentem, innowacyjnością, kreatywnością, spełniamy marzenia”, „Robotyka, kreatywność, to szkoły powinność, a logika i innowacja to nasza specjalizacja” – to tylko wybrane hasła, skandowane przez grupy kibiców w hali sportowej Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach.

 

W finale wzięły udział trzyosobowe drużyny z piętnastu gimnazjów, wyłonione w trakcie eliminacji okręgowych. Naszą drużynę przygotowywała p. Danuta Stanek.

 

Na etapie finałowym zawodnicy zmierzyli się z programowaniem robotów, zadaniem problemowym, polegającym na zaprojektowaniu miejsca do spania dla dziecka przyszłości; oraz odpowiadali na 24 pytania z quizu wiedzy. Dodatkowo punktowana była aktywność kibiców, którzy towarzyszyli poszczególnym drużynom. Drużynę kibiców przygotowywała p. Iwona Olech - Urban i p. Kamil Kryczka, a nad stroną graficzną użytych transparentów i elementów pracowały p. Izabela Bugaj i Marzena Zatorska.

Drużyna kibiców zdobyła dla naszego zespołu maksymalną liczbę punktów.

 Pokazy artystyczne tańców latynoamerykańskich  podsyciły i tak gorącą atmosferę  panującą w hali sportowej.  Pokaz tańca nowoczesnego  w wykonaniu grupy Zasada wzbudził zachwyt widowni. Niesamowicie atrakcyjnym urozmaiceniem dla ponad 300 osób zgromadzonych w hali zawodników i widzów były  pokazy akrobatyczne w wykonaniu Delfiny i Bartka - zwycięzców telewizyjnego programu Mam Talent.

 Finalistów konkursu dopingowała również p. kurator Małgorzata Muzoł.

Rozgrywkom towarzyszył gorący doping i olbrzymie emocje. Do samego końca trwała wyrównana rywalizacja, a losy zwycięstwa ważyły się do ostatniej konkurencji.

Turniejowe fotki można oglądać na stronie  Świętokrzyskiego Portalu Innowacji :

http://www.spinno.pl/strona-glowna/1-aktualnosci/1546-final-stik-2015-odbyl-sie-w-kielcach