O szkole
Nasi absolwenci
Nasze Umiejętności - Nasza Przyszłość
Dla Rodziców
Projekty

DNI KULTUR
Podczas Dni Kultur odbywających się w dniach 20-21 czerwca 2015 roku, w Chmielniku nastąpiło podsumowanie wojewódzkiego projektu edukacyjnego "Wędrującej Wystawy Jesekiela Kirszenbauma (Duvdivaniego)”. W ubiegłym roku nasza młodzież gościła w gimnazjum wystawę Duvdivaniego i uczestniczyła w szkolnych warsztatach plastycznych. Przygotowaną ekspozycję prac malarskich z tychże warsztatów zaprezentowaliśmy podczas Dni Kultur w synagodze. Kolejna ekspozycja pod tytułem "Duvdivani- polski Marc Chagall" ukazywała namalowane przez członków koła plastycznego, dzieła inspirowane twórczością Marca Chagalla. Jesekiel Dawid Kirszenbaum to artysta, którego wkład w popularyzowanie kultury polskich Żydów jest nieoceniony. W scenach rodzajowych utrwalonych na papierze i płótnie zawarł ogromny fragment historii.

PLENER MALARSKI
W dniu 13 czerwca br. odbył się XIII Gminny Plener Malarski dla dzieci i Młodzieży zorganizowany przez Chmielnickie Centrum Kultury, Urząd Miasta i Gminy Chmielnik, Chmielnickie Stowarzyszenie Kulturalne oraz Świetlicę Wiejską w Borzykowej. Tym razem wybór padł na malowniczą wieś naszej Gminy – Borzykową. Udział w plenerze wzięli uczniowie gimnazjum
oraz szkół podstawowych
z terenu Gminy Chmielnik. Prace malarskie powstały głównie w plenerze, a sprzyjała temu słoneczna aura i niezwykły urok krajobrazu wsi. Warsztaty malarskie - poza doskonaleniem umiejętności technicznych - wpłynęły na integrację grupy i mile spędzony wspólnie czas. Uczestnicy pleneru podeszli do przedsięwzięcia niezwykle profesjonalnie, efektem czego są bardzo ciekawe i różnorodne pod względem techniki prace. Wśród nagrodzonych osób znaleźli się uczniowie naszego gimnazjum
zajmując I miejsce oraz otrzymując wyróżnienia.

DZIEŃ EUROPEJSKI
Jak co roku, w dniu 15 czerwca 2015r. w naszej szkole miał miejsce Dzień Europejski. Z tej okazji uczniowie wraz z opiekunami przygotowali apel, którego celem było przybliżenie społeczności szkolnej tematyki związanej z Unią Europejską i krajami wchodzącymi w jej skład oraz przywitaniem delegacji z Niemiec, z miasta Lüneburg.
Uczniowie przybliżyli gościom położenie Polski, miejsca warte obejrzenia, nasze województwo oraz miasto i gminę Chmielnik. Po zakończonej akademii nasi goście zostali zaproszeni na degustację typowo polskich potraw. Syci i pełni wrażeń po szkolnym apelu przybysze udali się na zwiedzanie naszego kraju przy finansowym wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży z siedzibą w Warszawie.

"Miłość bliźniego"
według PEGAZA
10 czerwca 2015 r. w naszym gimnazjum odbyło się kolejne przedstawienie z cyklu spektakli profilaktycznych. Od kilku lat przygotowuje je ze swoim zespołem teatralnym nauczycielka języka polskiego – pani Anna Waga. Występ zespołu wiąże się z realizacją zagadnień zawartych w szkolnym Programie Profilaktyki. Tegoroczne przedstawienie oparte było na sztuce Leonida Andrejewa "Miłość bliźniego", napisanej przez autora przeszło sto lat temu, ale ciągle aktualnej. To opowieść o pogoni ludzi za sensacją, o grze na ludzkich emocjach. Kolejne osoby: turyści, dama, reporterzy i dziennikarze - widzą mężczyznę siedzącego na skale i czekają, aż skoczy i popełni samobójstwo. Nikt mu nie współczuje ani nie próbuje odwieść od strasznej decyzji. Spektakl zwraca uwagę na znieczulicę społeczną, na egoizm i żądzę sensacji, na potrzebę silnych emocji cudzym kosztem. Zmusił naszych uczniów i nauczycieli do refleksji nad współczesnym światem i postawami wobec bliźniego.
Aktorom gratulujemy i czekamy na następne spektakle!




