O szkole
Nasi absolwenci
Nasze Umiejętności - Nasza Przyszłość
Dla Rodziców
Projekty

"SZKOŁA DIALOGU 2015"
W dniach 30-31 marca 2015 roku, młodzież naszej szkoły wzięła udział w warsztatach prowadzonych w ramach projektu "Szkoła Dialogu 2015". Program pod Honorowym Patronatem ministra Edukacji Narodowej. W 2010 roku nasza szkoła uczestniczyła już w tym projekcie i zdobyliśmy wówczas tytuł "Szkoła Dialogu". W tym roku ponownie zostaliśmy zaproszeni do udziału w opisywanym przedsięwzięciu. Koordynatorkami projektu w szkole są: Anna Waga i Barbara Rogala - Kupczewska. "Szkoła Dialogu" to program, którego celem jest poszerzanie wiedzy uczniów na temat wielowiekowej obecności Żydów w Polsce oraz ich wkładu w rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy naszego kraju poprzez samodzielne odkrywanie i upamiętnianie historii przedwojennej społeczności żydowskiej we własnej miejscowości. Program składa się z 4 warsztatów prowadzonych przez doświadczonych trenerów "Forum Dialogu". Ich rezultatem ma być przygotowanie przez uczniów wycieczki śladami Żydów w swojej miejscowości, a następnie opracowanie projektu upamiętniającego, który bierze udział w ogólnopolskim konkursie. Przed nami jeszcze 2 dni warsztatów 6-7 maja, a następnie przygotowanie wycieczki i praca nad projektem upamiętniającym.

LEKCJA OTWARTA W LO
I DORADZTWO ZAWODOWE
Dnia 24.03.2015 r. Dyrektor Naszego Gimnazjum Pan Aleksander Bracisiewicz, nauczycielka biologii Pani Joanna Kołomańska, pedagog szkolny Pani Teresa Patrzałek
i przedstawiciele uczniów z klas trzecich wzięli udział w konferencji, która została przygotowana przez Dyrekcję Zespołu Szkół Nr 3 w Chmielniku dla nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych
z terenu powiatu kieleckiego.
Celem konferencji było zapoznanie uczestników z nowoczesnymi metodami kształcenia, a także przedstawienie ważnej roli doradztwa zawodowego w kształtowaniu drogi życiowej oraz kariery zawodowej młodych ludzi.
W czasie spotkania gimnazjaliści obserwowali ciekawą lekcję otwartą z udziałem uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Adolfa Dygasińskiego w Chmielniku, którą poprowadziła nauczycielka biologii Pani Jolanta Szczepaniec na temat : ,,Fotosynteza- strategia odżywiania się autotrofów”. Krajowy Koordynator, Doradców Zawodowych Pan Wojciech Kreft w swoim wystąpieniu zachęcał gimnazjalistów do prawidłowego zaplanowania ścieżki rozwoju edukacyjno- zawodowego i łatwiejszego odnalezienia się w przyszłości na rynku pracy.

Aby Święta Wielkiej Nocy
były wzorem duchowego wzbogacenia i umocnienia
dającego radość, pokój i nadzieję.
Wszelkiej pomyślności z serca życzą
Dyrekcja, pracownicy i uczniowie
Gimnazjum im. gen. K. Tańskiego
w Chmielniku

WIZYTA
ŚWIECKICH MISJONARZY
W dniach 24-25 marca gościliśmy w naszej szkole „Rodzinkę misyjną”, czyli Edytę i Michała Jaroszów z dziećmi. Edyta i Michał to świeccy misjonarze, którzy przez ostatnie lata całą rodziną służyli na misjach w Peru. W trakcie spotkania opowiedzieli o swojej posłudze wśród ubogich w różnych regionach tego południowoamerykańskiego kraju m.in. o prowadzeniu szkoły i świetlicy dla dzieci młodzieży oraz zdobywania ludzi dla Jezusa. Przekazali także podstawowe informacje o geografii i przyrodzie Peru oraz warunkach życia i niełatwej codzienności Peruwiańczyków. W trakcie spotkania Edyta i Michał dali świadectwo swojego nawrócenia, swojej drogi do Boga i odkrycia powołania misyjnego.
Zapraszamy na stronę internetową www.rodzinkamisyjna.pl

GMINNY TURNIEJ
WIEDZY POŻARNICZEJ
W dniu 11 marca 2015 roku w ChCK odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej. W turnieju tym uczestniczyło 16-stu uczniów naszego gimnazjum. Uczniowie pisali test składający się z 20 - zagadnień.
I miejsce zajął uczeń klasy trzeciej Mateusz Ślusarski, II miejsce Ernest Mstowski uczeń klasy pierwszej, a trzecie Sandra Wojciechowska uczennica klasy trzeciej. Zwycięska trójka otrzymała cenne nagrody, ufundowane przez sponsorów. Zwycięzca turnieju Mateusz Ślusarski zakwalifikował się do Powiatowego konkursu w Kielcach.
Gratulujemy!




