O szkole
Nasi absolwenci
Nasze Umiejętności - Nasza Przyszłość
Dla Rodziców
Projekty
ŁUKASZ PRAŻUCH
LAUREATEM XXXI - MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO TWÓRCZOŚCI DZIECI I MŁODZIEŻY
Łukasz Prażuch uczeń klasy 3b został Laureatem XXXI Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej w Słupsku za wiersze pt. „Bezsenność” i „W moim świecie”. Jury Konkursu z główną Jurorką a zarazem wybitną poetką dla dzieci p. Wandą Chotomską, według której jest to największa w kraju impreza kulturalna poświęcona młodym talentom literackim i promująca dziecięcą i młodzieżową twórczość, po raz trzeci doceniła wenę, wyobraźnię i talent młodego poety. Łukasz swoje zainteresowania literackie ujawnił już na początku klasy pierwszej, kiedy to sięgnął po pióro – by swój świat oswoić, uchwycić, zapisać, poznać. Promocją jego talentu zajęła się p. Danuta Nyk – szkolny bibliotekarz, która z wielkim zaangażowaniem postanowiła ujawniać jego talent pisarski na różnych konkursach: szkolnych, gminnych, wojewódzkich, ogólnopolskich, polonijnych i międzynarodowych. Na wszystkich tych szczeblach Łukasz odnosił wysokie sukcesy, zajmując pierwsza miejsca i uzyskując tytuł Laureata.
Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 25 maja 2015 roku w Słupsku.
Zapraszamy na stronę internetową: www.gimnazjum2slupsk.edupage.org

COCA COLA CUP 2015
W czwartek, 9 kwietnia, na boisku Zenitu w Chmielniku rozegrana została I runda eliminacyjna Turnieju Piłkarskiego Coca Cola Cup 2015. W zawodach tych uczestniczyły zespoły z Gnojna, Motkowic, Wodzisławia oraz reprezentacja naszego gimnazjum. Mecze były bardzo wyrównane, a ze względu na krótki czas gry, aż 3 z nich zakończyły się bezbramkowym remisem.

ŚWIĘTOKRZYSCY PRYMUSI !
9 kwietnia 2015 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się konferencja podsumowująca VII edycję "Regionalnego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych województwa świętokrzyskiego". Celem tego programu jest wsparcie tych świętokrzyskich uczniów gimnazjów i szkół średnich, którzy przejawiają szczególne uzdolnienia w zakresie nauk matematycznych, przyrodniczych i technicznych.
W spotkaniu wzięło udział 40 stypendystów zajmujących najwyższe pozycje na liście rankingowej oraz ich rodzice, opiekunowie dydaktyczni i dyrektorzy szkół, do których uczęszczają.
Nasze gimnazjum reprezentował na tej konferencji stypendysta- Jakub Fit z mamą Magdaleną Fit oraz opiekunem dydaktycznym - Panią Jolantą Radwańską. Kuba – uczeń klasy I a uplasował się na 26 miejscu w rankingu stypendystów.
Nagrodę oraz dyplom potwierdzający przyznanie stypendium odebrał z rąk Krzysztofa Domagały -dyrektora Świętokrzyskiego Biura Rozwoju Regionalnego w Kielcach oraz Piotra Żołądka – Członka Zarządu Województwa.
Uroczystość wręczania stypendiów świętokrzyskim prymusom, uświetnił występ wokalny tegorocznych stypendystek.
W VII edycji stypendiami nagrodzono 166 osób, osiągających ponad przeciętne wyniki w nauce. Kubie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
OGÓLNOPOLSKI KONKURS
Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
GALILEO 2015
W dniu 6 marca liczna grupa gimnazjalistów wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Galileo 2015 zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. Uczniowie rozwiązywali testy sprawdzające kompetencje językowe z zakresu gramatyki i leksyki angielskiej, czytania ze zrozumieniem tekstu angielskiego oraz wiedzy o Wielkiej Brytanii. Poprzez udział w konkursie gimnazjaliści mogli skonfrontować swoje umiejętności z innymi uczniami z całej Polski.
Najwyższy wynik i tytuł laureata uzyskali: Julia Kania klasa 1a oraz Jakub Francuz klasa 3c, wyróżnienie zdobyła Aleksandra Zawierucha z klasy 2c. Wszyscy wyróżnieni rozwijają swoje zainteresowania lingwistyczne na zajęciach dodatkowych z języka angielskiego prowadzonych przez p. Izabelę Bugaj.
WYWIADÓWKA
Spotkanie z rodzicami odbędzie się 15 kwietnia 2015 r. (środa) o godzinie 16.30.
Serdecznie zapraszamy




