
ESKAPADY EDUKACYJNE
28 kwietnia uczniowie klasy II a z kolegami z innych klas II i III odwiedzili Miejsce Pamięci, w którym śmierć poniosło między innymi wielu naszych rodaków. Mowa tu o obozie koncentracyjnym Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu. Miejsce to wywarło na nas wszystkich przygnębiające wrażenie i skłoniło do wielu refleksji. Przebywając w obiektach obozu i patrząc na eksponaty uświadomiliśmy sobie ogromną tragedię jaką przeżyli więźniowie. Szczególną uwagę zwrócił fakt, że w tej tragedii uczestniczyły dzieci.
W dalszej części wycieczki postanowiliśmy zwiedzić jedyne w Polsce Muzeum Witrażu, usytuowane w centrum Krakowa. Zostaliśmy zaproszeni do pracowni artystów, gdzie mogliśmy zapoznać się z ich pracą, technikami, którymi się posługują oraz tajnikami procesu wykonywania witraży. Niesamowite i wyjątkowe dzieła zachwyciły wszystkich uczestników.




