GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

GIMNAZJALISTA Z PASJĄ

 

 

               Kacper Banachowski   jest pasjonatem lotnictwa.         W wolnym czasie uczestniczy w zajęciach teoretycznych i pokazach lotniczych, organizowanych przez  Aeroklub  Kielecki  w  Masłowie.  W  ostatnim  czasie   przystąpił  z  powodzeniem  do  " I Świętokrzyskiego konkursu Wiedzy o Lotnictwie", w finale którego zajął  II miejsce,  wyprzedzając   28 innych uczestników.  W nagrodę otrzymał voucher na szkolenie teoretyczne. Po nim  pozostaje  już  tylko  szkolenie  praktyczne,  w trakcie  którego młodzi adepci wzbijają się w przestworza.
              Przed Kacprem jeszcze długa droga do licencji pilota, która umożliwi mu spełnienie marzeń i pilotowanie dużych samolotów pasażerskich.
             Trzymamy za niego kciuki, cieszymy się z dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

 

                                                     Społeczność gimnazjalna

 

 

 

 

 

 

 

WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA
W 2015 ROKU

 

 

             W dniach 12- 19.06.2015r nasza szkoła po raz drugi będzie gospodarzem   wymiany polsko-niemieckiej ze szkołą Christiani Schule z Lunenburga. Pierwsza część programu tegorocznej wymiany będzie miała miejsce  w Chmielniku, Krakowie i Zakopanem. W ciągu wspólnie spędzonego  tygodnia młodzież z naszej szkoły i szkoły partnerskiej  z  Niemiec, będzie miała okazję brać udział we wspólnych zajęciach szkolnych , grach i zawodach sportowych oraz poznawać piękno polskiej przyrody w trakcie spływów kajakowych i wędrówek po tatrzańskich szlakach turystycznych. Warto dodać, że w trakcie pobytu w Chmielniku młodzież niemiecka zamieszka w domach swoich kolegów i analogicznie nasi uczniowie będą przyjęci przez rodziny niemieckie z Lunenburga w czasie drugiej części programu, która będzie miała miejsce  od 3 do 9 lipca 2015 r.

Lunenburg to piękne  80-tysięczne miasto w Nadrenii – Westfalii o bogatej historii, należące do związku miast hanzeatyckich.

Wymiana będzie miała miejsce przy finansowym wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży z siedzibą w Warszawie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z WIZYTĄ
W MUZEUM NARODOWYM

 

 

 

               22 maja odbyła się wycieczka do Muzeum Narodowego w Kielcach. Uczniowie klas II i III grup zaawansowanych językowo mieli możliwość zwiedzania dawnego Pałacu Biskupów w języku angielskim. Po zakończonym zwiedzaniu gimnazjaliści uczestniczyli w warsztatach językowych w celu utrwalenia poznanego słownictwa. Jednym słowem połączenie przyjemnego z pożytecznym.

 

 

 

 

 

 

POMÓŻMY  MISI !

 

       Czteroletnia Misia  Krawczyńska choruje na białaczkę. Jak każda dziewczynka w jej wieku ma marzenia i plany na przyszłość. Od tygodni nie opuszcza pokoju w kieleckim szpitalu.
       Pomóżmy rodzinie zgromadzić środki finansowe na jej leczenie.

 

 Więcej informacji na stronie: www.misiedlamisi.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NOC  MUZEÓW
  W CENTRUM  NAUKI
LEONARDO DA VINCI

 

 

              W sobotę 16 maja 2015 roku  grupa gimnazjalistów wyjechała do Centrum Nauki Leonardo da Vinci  w Podzamczu Chęcińskim by uczestniczyć w ogólnopolskiej akcji pn. „Noc muzeów”. Poza możliwością darmowego zwiedzania Centrum Nauki, na uczniów czekało  wiele atrakcji: warsztaty biologiczne, chemiczne, fizyczne i astronomiczne, w tym: „Wyprawa do wnętrza komórki”, „I Ty możesz zostać Religą”, „Niebo na wyciągnięcie  ręki". 

 Od godziny 18 do 22 można  było bezpłatnie obejrzeć  interaktywną wystawę "Świat Leonarda", a  główną atrakcją nocy w Podzamczu był efektowny pokaz laserów przestrzennych „Laserowe czary mary” oraz barwne show światłem ultrafioletowym "Widzialne – niewidzialne”.