O szkole
Nasi absolwenci
Nasze Umiejętności - Nasza Przyszłość
Dla Rodziców
Projekty

GIMNAZJALISTA Z PASJĄ
Kacper Banachowski jest pasjonatem lotnictwa. W wolnym czasie uczestniczy w zajęciach teoretycznych i pokazach lotniczych, organizowanych przez Aeroklub Kielecki w Masłowie. W ostatnim czasie przystąpił z powodzeniem do " I Świętokrzyskiego konkursu Wiedzy o Lotnictwie", w finale którego zajął II miejsce, wyprzedzając 28 innych uczestników. W nagrodę otrzymał voucher na szkolenie teoretyczne. Po nim pozostaje już tylko szkolenie praktyczne, w trakcie którego młodzi adepci wzbijają się w przestworza.
Przed Kacprem jeszcze długa droga do licencji pilota, która umożliwi mu spełnienie marzeń i pilotowanie dużych samolotów pasażerskich.
Trzymamy za niego kciuki, cieszymy się z dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.
Społeczność gimnazjalna
WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA
W 2015 ROKU
W dniach 12- 19.06.2015r nasza szkoła po raz drugi będzie gospodarzem wymiany polsko-niemieckiej ze szkołą Christiani Schule z Lunenburga. Pierwsza część programu tegorocznej wymiany będzie miała miejsce w Chmielniku, Krakowie i Zakopanem. W ciągu wspólnie spędzonego tygodnia młodzież z naszej szkoły i szkoły partnerskiej z Niemiec, będzie miała okazję brać udział we wspólnych zajęciach szkolnych , grach i zawodach sportowych oraz poznawać piękno polskiej przyrody w trakcie spływów kajakowych i wędrówek po tatrzańskich szlakach turystycznych. Warto dodać, że w trakcie pobytu w Chmielniku młodzież niemiecka zamieszka w domach swoich kolegów i analogicznie nasi uczniowie będą przyjęci przez rodziny niemieckie z Lunenburga w czasie drugiej części programu, która będzie miała miejsce od 3 do 9 lipca 2015 r.
Lunenburg to piękne 80-tysięczne miasto w Nadrenii – Westfalii o bogatej historii, należące do związku miast hanzeatyckich.
Wymiana będzie miała miejsce przy finansowym wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży z siedzibą w Warszawie.


Z WIZYTĄ
W MUZEUM NARODOWYM
22 maja odbyła się wycieczka do Muzeum Narodowego w Kielcach. Uczniowie klas II i III grup zaawansowanych językowo mieli możliwość zwiedzania dawnego Pałacu Biskupów w języku angielskim. Po zakończonym zwiedzaniu gimnazjaliści uczestniczyli w warsztatach językowych w celu utrwalenia poznanego słownictwa. Jednym słowem połączenie przyjemnego z pożytecznym.
POMÓŻMY MISI !
Czteroletnia Misia Krawczyńska choruje na białaczkę. Jak każda dziewczynka w jej wieku ma marzenia i plany na przyszłość. Od tygodni nie opuszcza pokoju w kieleckim szpitalu.
Pomóżmy rodzinie zgromadzić środki finansowe na jej leczenie.
Więcej informacji na stronie: www.misiedlamisi.pl

NOC MUZEÓW
W CENTRUM NAUKI
LEONARDO DA VINCI
W sobotę 16 maja 2015 roku grupa gimnazjalistów wyjechała do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim by uczestniczyć w ogólnopolskiej akcji pn. „Noc muzeów”. Poza możliwością darmowego zwiedzania Centrum Nauki, na uczniów czekało wiele atrakcji: warsztaty biologiczne, chemiczne, fizyczne i astronomiczne, w tym: „Wyprawa do wnętrza komórki”, „I Ty możesz zostać Religą”, „Niebo na wyciągnięcie ręki".
Od godziny 18 do 22 można było bezpłatnie obejrzeć interaktywną wystawę "Świat Leonarda", a główną atrakcją nocy w Podzamczu był efektowny pokaz laserów przestrzennych „Laserowe czary mary” oraz barwne show światłem ultrafioletowym "Widzialne – niewidzialne”.




