GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

 

CZEŚĆ JEGO  PAMIĘCI...

 

 

 

              29 IV 2015 - W związku z nadchodzącą rocznicą nadania naszej szkole imienia, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego - Weronika Jabłońska, Bartłomiej Kubala, Dawid Bielecki (uczniowie kl. 2d) - złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie   naszego Patrona  Generała Kazimierza Tańskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                ESKAPADY  EDUKACYJNE

 

      

                 28 kwietnia uczniowie klasy II a z kolegami z innych klas II i III odwiedzili Miejsce Pamięci, w którym śmierć poniosło między innymi wielu naszych rodaków. Mowa tu o obozie koncentracyjnym Auschwitz – Birkenau  w Oświęcimiu. Miejsce to wywarło na nas wszystkich przygnębiające wrażenie  i skłoniło do wielu refleksji. Przebywając w obiektach obozu i patrząc na eksponaty uświadomiliśmy sobie ogromną tragedię jaką przeżyli więźniowie. Szczególną uwagę zwrócił fakt, że w tej tragedii uczestniczyły dzieci. 
           W dalszej części wycieczki postanowiliśmy zwiedzić jedyne w Polsce Muzeum Witrażu, usytuowane w centrum Krakowa. Zostaliśmy zaproszeni do pracowni artystów, gdzie mogliśmy zapoznać się z ich pracą, technikami, którymi się posługują oraz tajnikami procesu  wykonywania witraży. Niesamowite i wyjątkowe dzieła zachwyciły wszystkich uczestników.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EGZAMIN  GIMNAZJALNY

 

 

 

                  W dniach 21-23 kwietnia 2015 roku,  nasi uczniowie zmagali się z egzaminem podsumowującym ich 3-letnią naukę w gimnazjum. Testy sprawdzały ich wiedzę humanistyczną, matematyczno-przyrodniczą i z języka angielskiego. Był to dla nich jeden z najważniejszych egzaminów a jego wyniki zadecydują czy wszyscy udają się do upragnionych szkół. Oceny trudności poszczególnych części były bardzo różne. To, co dla jednych było bardzo trudne dla innych było "banalnie proste". Dobre humory, stres i optymizm nie opuszczały nikogo. Teraz pozostaje czekać na ogłoszenie bardzo dobrych wyników.

 

 

 

 

 

 

 

 

GIMNAZJALIŚCI
W
NADLEŚNICTWIE CHMIELNIK

 

 

 

   
          17 kwietnia 2015 roku, uczniowie klasy   2b i 2d  (Szkolne Koło Przyrodników) wybrali się z wizytą do Nadleśnictwa Chmielnik. Młodzież miała okazję poznać nową siedzibę nadleśnictwa. W trakcie zwiedzania zastępca nadleśniczego  Pani Wanda Lubera omówiła charakterystykę i organizację jednostki. Następnie uczniowie przeszli do sali konferencyjnej gdzie Pani Anna Wojciechowska zapoznała ich z warunkami przyrodniczymi i gospodarczymi nadleśnictwa oraz zagrożeniami lasu. Pan Robert Lenartowicz zaprezentował uczniom nowoczesny samochód terenowy z agregatem gaśniczym służącym do szybkiego gaszenia pożaru lasu. Organizatorkami i opiekunkami wyjścia były Panie Joanna Czarna i Joanna Kołomańska.

 

 

 

 

 

Egzaminy gimnazjalne dla uczniów klas III
odbędą się w dniach
21,22 i 23 kwietnia 2015 roku

 

                                                                           Życzymy powodzenia!

 

 

 

Dla uczniów klas I i II są to dni wolne od zajęć lekcyjnych