GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

        W turnieju zwyciężył zespół reprezentujący klasę II a, drugie miejsce zajął zespół reprezentujący klasę II c, trzecie miejsce – II b

       
           W ramach TYGODNIA EKOLOGICZNEGO uczniowie klas pierwszych brali udział w konkursie biologicznym - BUDOWA I ŚRODOWISKO ŻYCIA ROŚLIN.

          Pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Wojciechowska uczennica klasy I e, drugie miejsce Jakub Jakubiec uczeń klasy I b, trzecie miejsce ex aequo Julia Kania uczennica klasy I a i Anna Złotnik uczennica klasy I c.


         W dniu 29 kwietnia 2015r. odbył się TURNIEJ WIEDZY EKOLOGICZNEJ skierowany do uczniów klas trzecich. Brały w nim udział 3-osobowe drużyny reprezentujące poszczególne klasy. Celem turnieju było:

  • propagowanie wiedzy ekologicznej;

  • kształtowanie i rozwijanie postaw proekologicznych;

  • wyrabianie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska, w którym przebywamy;

  • wdrażanie do konieczności ochrony przyrody;

  • kształtowanie umiejętności współpracy w grupie, komunikowania się, rozwiązywania problemów w sposób twórczy;

  • wspólna rozrywka i zabawa;

  • emocje współzawodnictwa;

  • dostrzeganie korelacji międzyprzedmiotowych.

         W turnieju zwyciężył zespół reprezentujący klasę III a, drugie miejsce zajął zespół reprezentujący klasę III b, trzecie miejsce – III c.