ZAKOŃCZENIE DZIAŁALNOŚCI

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE
ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

"Szukajcie prawdy jasnego płomienia,
Szukajcie nowych nieodkrytych dróg..."

Pod takim hasłem - słowami zaczerpniętymi ze szkolnego hymnu - przebiegało ostatnie zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w Gimnazjum im. gen. Kazimierza Tańskiego w Chmielniku. Uroczystość rozpoczęła się występem zespołu tanecznego "Kamena"
     Jeszcze tylko wręczenie nagród uczniom, którzy w bieżącym roku szkolnym wygrali konkursy szkolne, gminne, powiatowe, wojewódzkie i ogólnopolskie.
     Jeszcze tylko odczytanie nazwisk tych, którzy rzetelną pracą i wzorowym zachowaniem zasłużyli na świadectwa "z paskiem".
     Jeszcze tylko przedstawienie najlepszego absolwenta - Katarzyny Teteli, która uzyskała najwyższą średnią ocen i najwyższe wyniki z egzaminu gimnazjalnego.
    Jeszcze tylko pożegnanie sztandaru przez Dyrekcję, przedstawiciela Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców.
    Jeszcze tylko pożegnania tych, którzy odchodzą na zasłużoną emeryturę i kończą swoją przygodę z Gimnazjum.
    Jeszcze tylko podziękowanie i wręczenie pamiątkowego albumu tym, którzy zawsze wspierali nas  i byli nam życzliwi.
    Jeszcze tylko podziękowanie Pani Dyrektor za wspólną, piękną choć czasem wyboistą drogę.
    Jeszcze tylko ostatnia piosenka wykonana przez najbardziej uzdolnione wokalnie uczennice.
    Jeszcze tylko ostatni raz  tradycyjnie odtańczony przez gimnazjalistów  Polonez.
    Nasze ukochane Gimnazjum przechodzi do historii, pocieszać może jedynie fakt, że "Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy..."

OGŁOSZENIE

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 będące jednocześnie zakończeniem działalności Gimnazjum im. gen. Kazimierza Tańskiego w Chmielniku odbędzie się

18 czerwca (wtorek) 2019 roku o godzinie 1100

PREZENTACJA

Prezentacja przygotowana na okoliczność zakończenia działalności gimnazjum.

DNI  KULTUR

W dniach 15 - 16 czerwca 2019 r. odbył się w Chmielniku  Festiwal Dni Kultur. W jego przygotowaniu miało udział również nasze gimnazjum. 16 czerwca na chmielnickim rynku prezentacje kulturalne rozpoczęły się od widowiskowego poloneza, przygotowanego przez pana Piotra Idzika. Gimnazjaliści przebrani w stroje z epoki napoleońskiej  zachwycili  widzów  wspaniałym i perfekcyjnie zaprezentowanym układem.  Następnie na scenę wyszły dziewczęta z grupy „Kamena” – absolwentki gimnazjum, które nadal współpracują ze swą opiekunką panią Iwoną Olech  Urban.  Jak zawsze, po swym występie, zebrały zasłużone brawa.

W dalszej kolejności odbyła się prezentacja spektaklu słowno – muzycznego pt. „Meandry uczuć” przygotowanego przez nauczycieli: Annę Wagę, Małgorzatę Stachurską, Iwonę Olech Urban i Kamila Kryczkę.Program  inspirowany „Balladyną” J. Słowackiego wykorzystywał również taniec – trzy układy w wykonaniu zespołu „Kamena” oraz  piosenki m.in. „Laura i Filon”  z tekstem F. Karpińskiego,  „Kalina” według  T. Lenartowicza oraz „Niepewność” Marka Grechuty ze znanym tekstem A. Mickiewicza.    Częścią spektaklu stały się również wiersze o miłości polskich poetów.