
GIMNAZJALIŚCI
W
NADLEŚNICTWIE CHMIELNIK
17 kwietnia 2015 roku, uczniowie klasy 2b i 2d (Szkolne Koło Przyrodników) wybrali się z wizytą do Nadleśnictwa Chmielnik. Młodzież miała okazję poznać nową siedzibę nadleśnictwa. W trakcie zwiedzania zastępca nadleśniczego Pani Wanda Lubera omówiła charakterystykę i organizację jednostki. Następnie uczniowie przeszli do sali konferencyjnej gdzie Pani Anna Wojciechowska zapoznała ich z warunkami przyrodniczymi i gospodarczymi nadleśnictwa oraz zagrożeniami lasu. Pan Robert Lenartowicz zaprezentował uczniom nowoczesny samochód terenowy z agregatem gaśniczym służącym do szybkiego gaszenia pożaru lasu. Organizatorkami i opiekunkami wyjścia były Panie Joanna Czarna i Joanna Kołomańska.




