O szkole
Nasi absolwenci
Nasze Umiejętności - Nasza Przyszłość
Dla Rodziców
Projekty

SPRZĄTALIŚMY ŚWIAT
„Sprzątanie świata - Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: „Wyprawa -poprawa”, które miało zwrócić uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie.

AKCJA SPRZĄTANIA CMENTARZA
W PIOTRKOWICACH
1 listopada to czas zadumy i refleksji, czas wspominania tych, którzy odeszli. W polskiej tradycji jest to piękne święto nawiedzania cmentarzy i zapalania zniczy na znak, że pamiętamy. Uczniowie naszego gimnazjum postanowili się wpisać w tę tradycję i 09.10.2015 zorganizowali akcję sprzątania cmentarza w Piotrkowicach zainicjowaną przez samorząd uczniowski. Uczniowie posprzątali groby ofiar II wojny światowej, groby byłych nauczycieli oraz takie, które wyglądały na opuszczone. Wszyscy bardzo poważnie potraktowali akcję i z pełnym zaangażowaniem wykonywali prace porządkowe. Na pochwałę zasługuje fakt, iż poświęcili swój wolny czas
w godzinach popołudniowych, a frekwencja była naprawdę wysoka. W akcji uczestniczyli uczniowie klasy Ie, IIf, IIIe .

IV SPOTKANIE Z KINEM
O ŻYDOWSKICH WĄTKACH
Dnia 28.09.2015 roku, gimnazjaliści pod opieką nauczycieli polonistów udali się do Chmielnickiego Centrum Kultury na IV Spotkania z Kinem o Żydowskich Wątkach. Gościem honorowym tej części spotkań był aktor teatralny i filmowy Artur Barciś. Prowadzący Andrzej Kozieja i zaproszony gość odpowiadali na pytania:
1. Czy teatr jest i pozostanie ważny?
2. Czy postać Żyda jest obecna w narodowej sztuce teatralnej?
Następnie odbyła się projekcja wybranych fragmentów filmu "Ranczo", oczywiście z Arturem Barcisiem w roli głównej. Po projekcji aktor opowiedziała o swojej drodze do kariery aktorskiej i najważniejszych filmach, w których grał. Po wystąpieniu gościa gimnazjaliści - ochotnicy wzięli udział w warsztatach teatralnych - każdy z nich w jak najciekawszy sposób opowiadał dowcip żydowski, którego tekst wcześniej otrzymał. Wszyscy ochotnicy zostali docenieni i otrzymali drobne upominki.
Na zakończenie widzowie zadawali gościowi pytania, dotyczące jego pracy na planie "Rancza", ulubionego przez niego filmu i planów na przyszłość. Po wyczerpujących odpowiedziach jedna z gimnazjalistek zaśpiewała specjalnie dla gościa piosenkę Edyty Gepert "Kocham cię, życie" i zakończyła to niezapomniane spotkanie.

POKOCHAJ SIEBIE !
Promujemy akceptację
i samoakceptację.
Uczniowie klas Id oraz IIa i IIb pod kierunkiem Pani Anny Wagi uczestniczyli w klasowych projektach. Klasa Id po odbyciu cyklu lekcji o pomocy bliźniemu i poszanowaniu drugiego człowieka wykonała plakaty promujące bezinteresowne działanie. Gimnazjaliści zwrócili uwagę na konieczność niesienia pomocy potrzebującym, na działania proekologiczne, rekomendowali Dzień Życzliwości i pomoc niepełnosprawnym.
Uczniowie kl IIa i IIb pracowali z tekstem felietonu "Grube" Moniki Piątkowskiej. Stał się on inspiracją do wykonania bardzo ciekawych prac prezentujących objawy i skutki takich chorób jak: anoreksja i bulimia. Zachęcali do samoakceptacji, zachowania zdrowego rozsądku w podążaniu za modą i postaw prozdrowotnych.
Młodzież wykazała się twórczą aktywnością, nabywała uczucia empatii i uczyła się korelować treści i wiadomości zdobywane na różnych zajęciach.

GIMNAZJALNE PODCHODY
Dnia 25 września 2015 roku, dziewiętnastoosobowa grupa młodzieży z naszej szkoły wraz z opiekunami wzięła udział w II Wojewódzkich Podchodach „Poszukiwacze zaginionego skarbu”. Organizatorami zabawy były Ochotniczy Hufiec Pracy w Kielcach oraz Związek Młodzieży Wiejskiej RP „Wici”. Po uroczystym otwarciu podchodów i zabawie integracyjnej, rozpoczęliśmy potyczki, uczestnicząc w jednej z najstarszych zabaw terenowych. Aktywnie i przyjemnie spędzaliśmy czas na łonie natury. Nawiązaliśmy także bliższą znajomość z młodzieżą z OHP. W pięknej scenerii jesiennego lasu pokonywaliśmy trasę, odczytując znaki wskazujące drogę, deszyfrowaliśmy informacje pozostawione na wyznaczonych stanowiskach, wykazując się przy tym kreatywnością, zręcznością oraz wiedzą z zakresu przyrody i ochrony środowiska. Po dwugodzinnych zmaganiach na trasie, wróciliśmy z uśmiechami na twarzach, a wspólny posiłek był dopełnieniem super zabawy.




