O szkole
Nasi absolwenci
Nasze Umiejętności - Nasza Przyszłość
Dla Rodziców
Projekty

OMNIBUS
SKOK - Jaworzno
W dniu18 listopada 2015roku, w Chmielnickim Centrum Kultury odbyła się VI edycja konkursu "OMNIBUS" SKOK - Jaworzno, sponsorowana przez oddział SKOK-u w Chmielniku. Wzięło w nim udział 70 uczestników, którzy w czasie pisania testu zmagali się z trudnymi zagadnieniami finansowo - ekonomicznymi. Rozwiązywali zadania dotyczące oferty produktów SKOK-u, jak również propagowania oszczędności, gospodarności i kształtowania umiejętności zarządzania finansami w sposób efektywny. Organizacją konkursu zajęła się pani Aneta Barucha –Wolska. Młodzież uczestnicząca w teście znakomicie poradziła sobie z trudnymi i obszernymi zagadnieniami. W komisji konkursowej zasiedli, z ramienia SKOK-u, pani Kornelia Smagłowska i Dyrekcja Gimnazjum, które wyłoniło zwycięzców: Aleksandrę Pawłowską, Mateusza Kwietnia, Kamilę Musiał oraz wyróżniło Izabelę Przeździk, Wiktorię Dzierżak i Izabelę Gwaderę.
Razem z opiekunem, panią Marzeną Zatorską, uczniowie zaprezentowali swoje prace plastyczne, zachęcające swoją formą do oszczędzania i korzystania z usług SKOK-u. Nagrodzoną pracę wykonała Klaudia Kumur.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
97 lat temu nasi Dziadowie i Pradziadowie przywrócili Polskę na mapę Europy, odzyskując niepodległość po 123 latach zaborów. Dla upamiętnienia tego faktu, uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i Dyrekcją oddali cześć bohaterom biorąc udział w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uczestniczyliśmy we Mszy św. sprawowanej w intencji Ojczyzny, następnie przeszliśmy w uroczystym pochodzie na cmentarz wojenny, gdzie przedstawiciele SU wraz z Dyrekcją i władzami miasta złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicz na mogile żołnierzy poległych za Ojczyznę oraz przed pomnikiem gen. Kazimierza Tańskiego – Patrona naszej szkoły.
Szanowni Państwo!
Prosimy o wypełnienie ankiety przeznaczonej dla Rodziców w ramach ewaluacji zewnętrznej, która odbywa się w Gimnazjum w Chmielniku.
Ankietę należy wypełnić "on-line" ( jeden z rodziców bądź prawnych opiekunów dziecka), wpisując w przeglądarkę internetowa w górnych pasku adresowym poniższy adres:
www.seo2.npseo.pl/online/NUMER ANKIETY
Uwaga!
Proszę NIE wpisywać powyższego adresu do wyszukiwarki Google, ale wpisać go w górnym pasku adresowym (http://)
Ankieta będzie dostępna
od godziny 14.00, 4 listopada 2015 roku
do godziny 22.00, 5 listopada 2015 roku
Po wpisaniu adresu ukaże się duży kilkucyfrowy, czerwony numer. Należy wtedy poczekać do momentu uaktywnienia ankiety, a następnie wpisać numer kodu PIN, odpowiedzieć na wszystkie pytania i na koniec kliknąć przycisk "zapisz" u dołu ankiety. Istnieje również możliwość wypełnienia ankiety w wyżej wymienionym terminie w siedzibie szkoły.
Dziękujemy

PAMIĘTAMY ...
Sprzątanie i pielęgnacja grobów, zapalenie zniczy, te proste czynności sprawiają, że pamiętamy. Podobnie jak w latach ubiegłych tak też i w tym roku uczniowie naszej szkoły pamiętali o swoim Patronie - Generale Kazimierzu Tańskim. Nie zapomnieli również o synu chmielnickiej ziemi Januszu Zakrzeńskim.
W dniu 1 listopada młodzież gimnazjalna trzyma wartę przy grobie naszego Patrona. Ubrana w mundury Legii Nadwiślańskiej czciła pamięć Generała i upamiętniała jego zasługi dla Ojczyzny.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ PRAWNA
NIELETNICH
Dnia 26.10.2015 r. odbyło się szkolenie kadry pedagogicznej Naszego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Chmielniku, które przeprowadzili Policjanci ze Świętokrzyskiej Grupy Wojewódzkiej IPA Region Kielce Centrum. Szkolenie dotyczyło odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz zagrożeń związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych, ze szczególnym uwzględnieniem dopalaczy.
Dziękujemy za wsparcie szkoły w procesie wychowania młodzieży.
Więcej informacji na stronie Świętokrzyskiej Policji w zakładce IPA




