O szkole
Nasi absolwenci
Nasze Umiejętności - Nasza Przyszłość
Dla Rodziców
Projekty

CIEKAWA LEKCJA HISTORII
19.10.2015 roku, klasa Ia uczestniczyła w lekcji historii w Ośrodku Edukacyjno - Muzealnym "Świętokrzyski Sztetl". Uczniowie mogli wzbogacić swoją wiedzę o Izraelu zdobytą na lekcji o dodatkowe wiadomości dotyczące powstania państwa Izrael dzięki obejrzeniu filmu pt. "Mojżesz". Młodzież zobaczyła eksponaty muzealne, judaiki, skrzydła z biblioteki multimedialnej. W oparciu o wiedzę zdobytą podczas lekcji w szkole, potrafiła wskazać eksponaty związane ze starożytną historią Izraela.

ZWYCIĘSKI MECZ
Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w turnieju piłki nożnej halowej ministrantów, który odbył się 14 października na hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Morawicy. Do sportowych zmagań przystąpili ministranci z czterech parafii: z Morawicy, Bilczy, Brzezin i Piotrkowic w kategoriach: gimnazjum i szkoła podstawowa.
Naszą społeczność reprezentował zespół w składzie: Sebastian Misztal, Kacper Mącznik, Karol Sobaś, Emil Bracichowicz, Ernest Mstowski i Jakub Wójcik – ministranci parafii w Piotrkowicach. Dzięki ich dobremu przygotowaniu i zaangażowaniu w grę odnieśliśmy zwycięstwo - zajmując I miejsce.

NIEWIDZIALNY POSŁANIEC INFORMACJI
W dniach od 6 do 11 września 2015 roku, odbywał się w Kielcach 43 Zjazd Fizyków Polskich, który cieszy się powodzeniem wśród młodych ludzi, bowiem dzięki niemu poszerzają wiedzę w zakresie tej pasjonującej nauki jaką niewątpliwie jest fizyka. Uczniowie naszego gimnazjum mieli przyjemność wziąć udział w jednym z wykładów z pokazami pod tytułem "Niewidzialny posłaniec informacji" poprowadzonym przez Panią Anetę Szczygielską w dniu 11 września 2015 roku. Opiekę nad młodzieżą sprawowały Panie Renata Chlebowska - Buczak i Bożena Skuza.

DECYZJE
EDUKACYJNO- ZAWODOWE
Uczniowie klasy III e dnia 16.10.2015 r. wzięli udział w dwugodzinnych warsztatach zawodoznawczych, które prowadziła Pani Monika Chabik- pedagog z PP- P w Chmielniku. Celem ogólnym zajęć było wstępne przygotowanie uczniów do podjęcia decyzji edukacyjnej i zawodowej oraz uświadomienie młodym ludziom roli planowania dalszej ścieżki edukacyjno- zawodowej w kontekście znajomości swoich zasobów. Podczas warsztatów uczniowie dokonali samooceny własnych zainteresowań zawodowych.
OGÓLNOPOLSKA AKADEMIA PROGRAMOWANIA

Zajęcia z programowania w ramach projektu Ogólnopolska Akademia Programowania dla uczniów gimnazjum rozpoczną się 14 października 2015 r. o godzinie 9. Zajęcia w naszej placówce prowadzi p. Danuta Stanek w sali 207.
Terminy spotkań dla I grupy:
|
SD_C2_G1 |
14.10.2015 9:00-13:00 |
17.10.2015 9:00-13:00 |
24.10.2015 9:00-13:00 |
31.10.2015 9:00-13:00 |
Terminy spotkań dla II grupy:
|
SD_C2_G2 |
07.11.2015 9:00-13:00 |
14.11.2015 9:00-13:00 |
21.11.2015 9:00-13:00 |
28.11.2015 9:00-13:00 |
W ramach projektu Stowarzyszenie "Talent" organizuje ponad 200 cykli zajęć (każde 8 x 2 godziny lub 4 x 4godziny) w całej Polsce.
Łącznie ponad 3200 godzin zajęć. Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.
więcej na stronie: programuj.edu.pl




