GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

CIEKAWA  LEKCJA HISTORII

 

 

           19.10.2015 roku, klasa Ia uczestniczyła w lekcji historii w Ośrodku Edukacyjno - Muzealnym "Świętokrzyski Sztetl". Uczniowie mogli wzbogacić swoją wiedzę o Izraelu zdobytą na lekcji o dodatkowe wiadomości dotyczące powstania państwa Izrael dzięki obejrzeniu filmu pt. "Mojżesz". Młodzież zobaczyła eksponaty muzealne, judaiki, skrzydła z biblioteki multimedialnej. W oparciu o wiedzę zdobytą podczas lekcji w szkole, potrafiła wskazać eksponaty związane ze starożytną historią Izraela.

 

 

 

 

 

 

 

ZWYCIĘSKI MECZ

 

 

 

        Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w turnieju piłki nożnej halowej ministrantów, który odbył się 14 października na hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Morawicy. Do sportowych zmagań przystąpili ministranci z czterech parafii: z Morawicy, Bilczy, Brzezin i Piotrkowic w kategoriach: gimnazjum i szkoła podstawowa.
         Naszą społeczność reprezentował zespół w składzie: Sebastian Misztal, Kacper Mącznik, Karol Sobaś, Emil Bracichowicz, Ernest Mstowski i Jakub Wójcik – ministranci parafii w Piotrkowicach. Dzięki ich dobremu przygotowaniu i zaangażowaniu w grę odnieśliśmy zwycięstwo -  zajmując I miejsce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NIEWIDZIALNY POSŁANIEC INFORMACJI

 

 

           W dniach od 6 do 11 września 2015 roku, odbywał się w Kielcach 43 Zjazd Fizyków Polskich, który cieszy się powodzeniem wśród młodych ludzi, bowiem dzięki niemu poszerzają wiedzę w zakresie tej pasjonującej nauki jaką niewątpliwie jest fizyka. Uczniowie naszego gimnazjum mieli przyjemność wziąć udział w jednym z wykładów z pokazami pod tytułem "Niewidzialny posłaniec informacji" poprowadzonym przez Panią Anetę Szczygielską w dniu 11 września 2015 roku. Opiekę nad młodzieżą sprawowały Panie Renata Chlebowska - Buczak i Bożena Skuza.

 

 

 

 

 

 

 

 

DECYZJE 
EDUKACYJNO- ZAWODOWE

 


       Uczniowie klasy III e dnia 16.10.2015 r. wzięli udział w dwugodzinnych  warsztatach zawodoznawczych, które prowadziła Pani Monika Chabik- pedagog z PP- P w Chmielniku. Celem ogólnym zajęć było wstępne przygotowanie uczniów do podjęcia decyzji edukacyjnej i zawodowej oraz uświadomienie młodym ludziom roli planowania dalszej ścieżki edukacyjno- zawodowej w kontekście znajomości swoich zasobów. Podczas warsztatów uczniowie dokonali samooceny własnych zainteresowań zawodowych.

 

 

 

 

 

OGÓLNOPOLSKA AKADEMIA PROGRAMOWANIA

 

 

 

 

                  Zajęcia z programowania  w ramach projektu Ogólnopolska Akademia Programowania dla uczniów  gimnazjum rozpoczną się 14 października 2015 r. o godzinie 9. Zajęcia w naszej placówce prowadzi p. Danuta Stanek w sali 207.

Terminy spotkań dla  I grupy:

SD_C2_G1

14.10.2015 9:00-13:00

17.10.2015 9:00-13:00

24.10.2015 9:00-13:00

31.10.2015 9:00-13:00

 Terminy spotkań dla  II grupy:

SD_C2_G2

07.11.2015 9:00-13:00

14.11.2015 9:00-13:00

21.11.2015 9:00-13:00

28.11.2015 9:00-13:00

 W ramach projektu Stowarzyszenie "Talent" organizuje ponad 200 cykli zajęć (każde 8 x 2 godziny lub 4 x 4godziny) w całej Polsce. 
Łącznie ponad 3200 godzin zajęć. Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

więcej na stronie: programuj.edu.pl