O szkole
Nasi absolwenci
Nasze Umiejętności - Nasza Przyszłość
Dla Rodziców
Projekty

PROGRAM MŁODY OBYWATEL
Informujemy, że nasza szkoła bierze udział w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej pod nazwą „Młody Obywatel na sportowo”. Jest to program, którego celem celem jest promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej oraz pokazanie sposobów, dzięki którym uczestnicy mogą aktywnie działać w swoim najbliższym otoczeniu. W tym roku zajmujemy się aktywnością fizyczną: badamy sportowe zapędy naszych sąsiadów, promujemy aktywny sposób spędzania czasu, odgrzebujemy dawne gry i zabawy, szukamy odpowiedzi na pytanie jak poprzez sport można pomagać innym oraz namawiamy lokalne władze do przyjrzenia się temu właśnie obszarowi życia mieszkańców.

NARODOWE CZYTANIE
Chmielnickie Centrum Kultury włączając się w IV edycję ogólnopolskiej akcji "Narodowe czytanie", zorganizowało w dniu 4 września 2015 roku, czytanie perły literackiej, powieści Bolesława Prusa "Lalka", na które zostali zaproszeni również uczniowie gimnazjum. Fragmenty powieści czytali m. in. młodzież chmielnickich szkół, przedstawiciele samorządu i członkowie grupy teatralnej "Chmielnicka Gęś".
Wydarzeniu towarzyszyła wystawa dzieł pisarza, a dodatkową atrakcją dla słuchaczy, którzy przynieśli własny egzemplarz powieści była możliwość uzyskania okolicznościowej pieczęci z tegorocznej odsłony "Narodowego czytania", nad którym honorowy patronat objęła Para Prezydencka RP.
OGŁOSZENIE
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/16,
odbędzie się na boisku szkolnym 1 września 2015 roku,
o godzinie 9 : 00
ODWOZY W DNIU 01.09.2015r.
Uwaga: Dowozy 01.09.2015r. tak jak przez cały rok.
- Chmielnik, Przededworze, Jasień, Holendry, Samostrzałów - godz. 11.10 - I. Korczyńska
- Chmielnik, Szyszczyce, Kotlice, Ciecierze Chmielnik - godz. 10.50 -A. Stępień
- Chmielnik, Lubania, Łagiewniki, Zrecze Duże, Zrecze Chałupczańskie, Z. Małe, Chmielnik - godz. 11.10 - K. Pasternak
- Chmielnik, Suchowola, Ługi, Chmielnik - godz. 10.50 - K.Pasternak
- Chmielnik, Piotrkowice - godz. 10.15 - A.Chojnecka-Kobus
- Piotrkowice, Grabowiec, Suliszów, Chmielnik- godz. 10.30 - A. Chojnecka-Kobus
- Chmielnik, Piotrkowice, Celiny, Chmielnik - godz. 10.40 - M. Marzec
- Chmielnik, Śladków Duży, Sędziejowice, Chomentówek, Chmielnik -
godz. 11.15 - A. Sadowska
- Chmielnik, Suskrajowice, Kostera, Bugaj, Borzykowa, Chmielnik –
godz. 11.00 - J.Chmielewska
- Chmielnik, Andrzejówka, Śladków Mały, Chmielnik - godz. 10.50 - K. Sikora

ROZPOCZĘCIE
ROKU SZKOLNEGO 2015/16
Po długich, słonecznych wakacjach, wypoczęci rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Powitała nas Pani Dyrektor Justyna Zamojska, która życzyła wszystkim wytrwałości w dążeniu do wytyczonych celów. Przyjęliśmy do naszego grona uczniów klas pierwszych, rozpoczynających naukę w naszej szkole. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć tych, którzy zginęli podczas II wojny światowej.

CHMIELNIK – LUNENBURG 2015
Polsko – Niemiecka Wymiana Młodzieży
"Świat jest książką, a ci, którzy nie podróżują
czytają tylko jedną jej stronę"
Św. Augustyn
W czerwcu i lipcu tego roku miała miejsce w naszej szkole międzynarodowa wymiana młodzieży. Partnerami naszych uczniów w tym przedsięwzięciu byli ich koledzy z Christiani Oberschule z niemieckiego miasta Luneburg, leżącego w kraju związkowym Dolnej Saksonii. Wymiana składała się z dwóch etapów polegających na tygodniowych, wzajemnych wizytach w Polsce i w Niemczech. Z mojego punktu widzenia jako opiekuna,wymiana młodzieży, choćby dla niewielkiej grupy uczniów, jest częścią ich edukacji i testem dojrzałości, otwarcia się na świat, uczy samodzielności, wymusza posługiwanie się językiem obcym w celach komunikacyjnych i może być okazją przełamania pewnych obaw i kompleksów związanych z pobytem zagranicą. Integralną częścią wymiany jest nocleg w domach swoich kolegów, udział w normalnym domowym życiu i opieka sprawowana przez rodziców zarówno w Chmielniku jak i w Luneburgu. Sam program jako taki, jest w przeważającej części finansowany przez organizację PNWM ( Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży) z siedzibą w Warszawie i udział w nim dla naszych wybranych uczniów był swego rodzaju nagrodą za dobre wyniki w nauce i godne reprezentowanie szkoły.




