GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

OGŁOSZENIE

 

 

              Wszystkich uczniów  zachęcamy do włączenia się w zbiórkę zużytych telefonów komórkowych, z których środki przeznaczone zostaną na zakup samochodu do transportu medycznego – karetki dla Hospicjum w Kielcach. Zbiórka wpisuje się w kampanię Pole Nadziei, które ma na celu wspieranie hospicjum i budzenie wrażliwości na potrzeby osób chorych terminalnie. Akcja ma także wymiary:   ekologiczny i edukacyjny.
Szkoły, które zbiorą najwięcej zużytych telefonów otrzymują specjalne wyróżnienia.

 

Zużyte telefony prosimy przynosić:

- do sali 201 do Pani Izabeli Bugaj lub
- do sali 107 do Pani Anny Kulpińskiej.

 

Akcja trwa od 27 września 2015 roku do 11 października 2015 roku!

 

 

 

 

 

W dniu 25 września 2015 roku, wybrano Samorząd Uczniowski
na rok szkolny 2015/16,
w skład którego weszli.

 

 

         1. Wiktoria Dzierżak - przewodnicząca

                     2. Hubert Lenartowicz - z-ca przewodniczącej

3. Patrycja  Dąbrowska - sekretarz

 4. Weronika Witkowska - skarbnik

                                                          5. Alicja Ślusarska - przedstawiciel z Piotrkowic

 

                                                                                                                                                  Gratulujemy!

 

 

 

 

OGŁOSZENIE

 

Zapraszamy uczniów do udziału w V edycji konkursu
wiedzy o finansach i formach oszczędzania "OMNIBUS" SKOK-Jaworzno.


Chętnych zapraszamy na spotkanie
w dniu 23 września 2015 roku, o godz. 11.35 do sali 206

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Z WIZYTĄ 
NA PLACU  ARTYSTÓW

 

 

            Dnia 24.09.2015 roku, uczniowie klas IE, IIF, IIIE wraz z opiekunami panią Marzeną Zatorską, Małgorzatą Ślusarczyk oraz panem Kamilem Kryczką, wybrali się na edukacyjną wycieczkę do Kielc. Dodatkową atrakcją tego wyjazdu było zwiedzanie dawnego więzienia kieleckiego, które mieści się przy ulicy Zamkowej , gdzie obecnie znajduje się Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. Tam też mogliśmy obejrzeć zbiory eksponatów z okresu II wojny światowej.
Następnie wszyscy udali się na Plac Artystów , na którym pojawiły się gigantyczne figury- elementy instalacji, której autorem jest artysta–malarz Sylwester Ambroziak.Instalacja przygotowana została specjalnie dla projektu „Sztuka w przestrzeni publicznej”. Figury różniły się skalą , pozycją, niektóre charakteryzował miarowy ruch lub ścieżka dźwiękowa, a łączyła je paradoksalna sytuacja: wspólne trwanie w obcowaniu. Filmy i elementy ruchome uzupełniały obieg rzeźbiarskiej interwencji.Później uczniowie przemieścili się na ulicę Kapitulną do Biura Wystaw Artystycznych, aby obejrzeć wystawę pt. „Dialog nad zdjęciem’’ Ryszarda Piotrkowskiego. Na zakończenie opiekunowie podsumowali wycieczkę, która wszystkim bardzo się podobała, gdyż młodzież mogła obejrzeć bardzo ciekawą i współczesną sztukę artystyczną .

 

 

 

 

 

 

 

 

OGNISKO  „NA SMUGU”

 

 

 

          Uczniowie klasy 3e, 2f i 1e  zorganizowali ognisko, które odbyło się w piątek  18 września  2015 roku. Wszyscy bardzo miło spędzili czas pod troskliwą opieką wychowawców (Małgorzata Ślusarczyk, Joanna Długosz, Barbara Rogala – Kupczewska, o. Grzegorz).
           Spędzając czas poza szkołą, mieliśmy szansę odpocząć od nauki, pobyć ze sobą, porozmawiać i lepiej się poznać. Pieczenie kiełbasek okazało się bardzo wesołym zajęciem, zwłaszcza gdy niektórzy zgubili je w ognisku.  Wszystkim dopisywał świetny humor, a żarcikom nie było końca.
         Na ognisku gościliśmy naszych kolegów , którzy obecnie są uczniami średnich szkół. Wszyscy opowiadali o swoich nowych szkołach, ale fakt, że towarzyszyli nam na ognisku świadczy o tym, że tęsknią za  swoją dawną szkołą. Obiecali, że jeszcze niejednokrotnie będą uczestniczyli w organizowanych przez nas imprezach.

         Miejsce na ognisko jest urocze, więc oprócz pieczenia kiełbasek świetnie bawiliśmy się grając w piłkę, spacerując i korzystając z ostatnich ciepłych dni.  Zgodnie stwierdziliśmy, że warto spędzać wolny czas w tak fajnym gronie.
           Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom uczniów klasy 3e, którzy pomogli w zorganizowaniu tego ogniska: dostarczyli drewno, przygotowali miejsce jak również czuwali nad bezpiecznym wygaszeniem ogniska.
           Znakomite rozpoczęcie weekendu: polecamy wszystkim.