
Z WIZYTĄ
NA PLACU ARTYSTÓW
Dnia 24.09.2015 roku, uczniowie klas IE, IIF, IIIE wraz z opiekunami panią Marzeną Zatorską, Małgorzatą Ślusarczyk oraz panem Kamilem Kryczką, wybrali się na edukacyjną wycieczkę do Kielc. Dodatkową atrakcją tego wyjazdu było zwiedzanie dawnego więzienia kieleckiego, które mieści się przy ulicy Zamkowej , gdzie obecnie znajduje się Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. Tam też mogliśmy obejrzeć zbiory eksponatów z okresu II wojny światowej.
Następnie wszyscy udali się na Plac Artystów , na którym pojawiły się gigantyczne figury- elementy instalacji, której autorem jest artysta–malarz Sylwester Ambroziak.Instalacja przygotowana została specjalnie dla projektu „Sztuka w przestrzeni publicznej”. Figury różniły się skalą , pozycją, niektóre charakteryzował miarowy ruch lub ścieżka dźwiękowa, a łączyła je paradoksalna sytuacja: wspólne trwanie w obcowaniu. Filmy i elementy ruchome uzupełniały obieg rzeźbiarskiej interwencji.Później uczniowie przemieścili się na ulicę Kapitulną do Biura Wystaw Artystycznych, aby obejrzeć wystawę pt. „Dialog nad zdjęciem’’ Ryszarda Piotrkowskiego. Na zakończenie opiekunowie podsumowali wycieczkę, która wszystkim bardzo się podobała, gdyż młodzież mogła obejrzeć bardzo ciekawą i współczesną sztukę artystyczną .




