O szkole
Nasi absolwenci
Nasze Umiejętności - Nasza Przyszłość
Dla Rodziców
Projekty

Chodź, człowieku, coś ci powiem
16.X.2015 roku w naszej szkole został zaprezentowany spektakl "Chodź, człowieku, coś ci powiem". Jest to kolejne przedstawienie z cyklu przedsięwzięć profilaktycznych, które są związane z realizacją programu profilaktycznego szkoły. W sztuce wystąpili członkowie Koła Teatralnego „Pegaz”. Celem prezentacji było zwrócenie uwagi odbiorcy na nieustanne ścieranie się w naszym świecie dobra ze złem, skłonienie widza do refleksji nad podstawowymi wartościami w życiu. Spektakl prezentował pożądane postawy moralne wobec drugiego człowieka, piętnował egoizm, znieczulicę i przejawy dyskryminacji wobec ludzi. Realizacji tych celów posłużyły teksty polskich poetów, np. „Confiteor” E. Stachury, „Wieczernik” B. Piasty, ”Nienawiść” W. Szymborskiej, „List do ludożerców” T. Różewicza oraz utwory muzyczne: „Inny świat” A. Krzysztoń, „Chodźmy tam” M. Grechuty i „Zegarmistrz światła” T. Woźniaka.

DWA WILKI...
„A we mnie samym wilki dwa,
oblicze dobra, oblicze zła.
Walczą ze sobą nieustannie wygrywa ten,
którego karmię…”
Słowa piosenki Roberta Friedricha towarzyszyły młodzieży z Chmielnika podczas rekolekcji w Budzyniu w dniach 16–18 października. Temat podejmowanych wyborów w naszym życiu, temat sensu wiary – mojej wiary przybliżył nam ksiądz Grzegorz Kilanowicz z Krakowa. Pomocą był nam również film „Czy naprawdę wierzysz” Była to czas dostrzeżenia wartości wiary w swoim życiu, dziękowania Panu Bogu za nią i otwarcia serc na ciągłe jej pogłębianie.

CODEWEEK
"Jeżeli programujesz, możesz
zaprogramować ścieżkę swojego życia"
Chris Bosch
Nasi uczniowie klas I, II i III przystąpili do Europejskiego Tygodnia Kodowania trwającego w dniach od 10 do 18 października 2015 roku.
W ramach trwającej akcji, bierzemy również udział w programie Mistrzowie Kodowania i Godzina Kodowania oraz Ogólnopolskiej Akademii Programowania, spotykając się na sobotnich zajęciach.
Code Week Polska jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania, który odbędzie się w tym roku już po raz trzeci. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W ubiegłym roku w Polsce odbyło się ponad 300 wydarzeń promujących kodowanie.
OD DZIEWCZYNKI
DO KOBIETY
Dziewczęta klas drugich dnia 20.10.2015 r. uczestniczyły w spotkaniu na temat okresu dojrzewania. W tym czasie pojawia się wiele zmian związanych ze sposobem myślenia, postrzegania siebie i otaczającego świata. Zmienia się również ciało i samopoczucie. Bardzo ważne jest właściwe dbanie o higienę osobistą. Zajęcia zostały wzbogacone ciekawą prezentacją multimedialną.

KWESTA NA ZNICZE
18 października 2015 członkowie samorządu uczniowskiego, za zgodą proboszcza parafii
w Piotrkowicach, zorganizowali kwestę pod kościołem. Młodzież, po każdej mszy, zbierała fundusze na zakup zniczy, które zapalą w Dniu Wszystkich Świętych na posprzątanych wcześniej grobach. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i zyskała aprobatę społeczności lokalnej.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poparli naszą inicjatywę.




