O szkole
Nasi absolwenci
Nasze Umiejętności - Nasza Przyszłość
Dla Rodziców
Projekty
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
Dzień 10.12.2015 roku (czwartek) jest Dniem Życzliwości w naszej szkole. W związku z tym zachęcamy wszystkich do zaangażowania się w akcję, która ma na celu propagowanie życzliwości i dobrych stosunków międzyludzkich wśród młodzieży. W tym celu należy wykonać projekt z mottem propagującym życzliwość i przyjaźń. Plakaty prosimy dostarczyć do dnia 9.12.2015roku (środa). Prace będą wywieszone na gazetce Samorządu Uczniowskiego a uczniowie zostaną nagrodzeni.
Samorząd Uczniowski

II TURNIEJ
PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW
W dniu 2 grudnia 2015r. w hali PMOS przy ul. Kusocińskiego 3 w Busku-Zdroju odbył się II Turniej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Dyrektora ZST-I. Najlepszą drużyną Turnieju zostało Gimnazjum Nr 1 w Busku-Zdroju a nasza drużyna zajęła czwarte miejsce przegrywając w meczu o trzecie miejsce z Gimnazjum w Ratajach w rzutach karnych.
Naszą szkolę reprezentowali uczniowie: Benjamin Diakite, Szymon Wesołowski, Krystian Borończyk, Filip Gołębiowski, Kamil Srokosz, Patryk Kuśmierek, Dawid Ślusarski, Karol Sobaś, Patryk Gajek a Pawłowski Marcin został Królem strzelców.
Opiekunem drużyny jest Marcin Hanczke.

PLASTYKALIA
2015
Dnia 20 listopada 2015 r. w Chmielnickim Centrum Kultury, odbyło się podsumowanie XVI Konkursu Plastyczno - Fotograficznego "Plastykalia", którego organizatorem od wielu lat jest Starostwo Powiatowe w Kielcach. Nasza koleżanka Julia Dulińska zajęła I miejsce w konkursie fotograficznym pod hasłem "Barwy jesieni" a jej koledzy: Nikola Szyszka, Gajek Dominika, Wiktor Gładyszewski, Michał Rysiak i Dawid Bielecki otrzymali wyróżnienia. Opiekunkami były Panie Marzena Zatorska i Aneta Barucha-Wolska.
Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych i fotograficznych, które wzorem lat ubiegłych zostaną wystawione na najbliższej aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Gratulujemy Julii i nagrodzonym kolegom!

PEGAZ
DLA SENIORÓW
30.11.2015r. Członkowie Koła Teatralnego"Pegaz" ze swoim opiekunem Anną Wagą gościli w Środowiskowym Domu Pomocy Społecznej w Pierzchnicy. Podopieczni domu mieli możliwość obejrzeć zaprezentowany przez naszych uczniów spektakl o charakterze profilaktycznym "Chodź, człowieku, coś ci powiem." Pensjonariusze ŚDPS brawami nagrodzili artystów i wyrazili swoje uznanie, a także niedosyt, że spotkanie trwało tak krótko, a oni kolejnie obejrzeliby występy naszych uczniów po raz kolejny. Wśród aktorów byli wolontariusze, którzy regularnie odwiedzają ŚDPS w Pierzchnicy, znają przebywających tam pacjentów i w czasie tego spotkania znaleźli też chwilę, by porozmawiać z nimi i wesprzeć ciepłym słowem.
Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i młodzież wróciła do swych zajęć w szkole.

OTWARCIE ZMODERNIZOWANEGO KOMPLEKSU BOISK
2015
W dniu 19.11.2015r. odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego obiektu - kompleksu boisk szkolnych.
Symbolicznego otwarcia dokonali: Pan Burmistrz - Paweł Wójcik, dyrektorzy szkół i uczniowie.Wśród przybyłych gości znaleźli się między innymi: trener Korony Kielce Marcin Brosz, kapitan drużyny Korona Kielce – Kamil Sylwestrzak, ks. Krzysztof Banasik – duszpasterz kieleckich sportowców, wykonawca Zbigniew Dziuba, kierownik robót Jacek Śledź.
Modernizacja boisk sportowych była ostatnim zadaniem realizowanym w ramach Projektu pn. „Rewitalizacja starej części miasta Chmielnik – etap II”.
W wyniku modernizacji istniejących boisk powstały:
- boisko wielofunkcyjne o nawierzchni tartanowej w skład którego wchodzą:
dwa boiska do koszykówki, boisko do piłki ręcznej, boisko do siatkówki oraz kort tenisowy,
- boisko do piłki nożnej o nawierzchni ze sztucznej trawy.




