GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

 

 CO ROBIMY
W SZKOLE W SOBOTY ?

 

 

              W sobotnie przedpołudnia, gdy w szkole nie ma lekcji, grupa entuzjastów programowania z klas I-III intensywnie pracuje z komputerem pod opieką pani Danuty Stanek.
              24 października 2015 r.  spotkali się z absolwentem gimnazjum, Szymonem Katrą  i mieli możliwość  posterowania robotem  oraz porozmawiania ze starszym kolegą. Te chwile pozostaną im długo w pamięci, bowiem Szymon, obecnie maturzysta uczęszczający do Liceum im. Śniadeckiego w Kielcach przybliżył młodym koderom  tajniki konstruowania robotów, opowiadał o  swoich zainteresowaniach informatyczno – programistycznych i wspominał chwile spędzone w murach naszego gimnazjum.

 

             Szymon jest podwójnym laureatem Konkursu Informatycznego
oraz finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów.

 

 

 

 

 

 

 

 

ŚLUBOWANIE
KLAS PIERWSZYCH

 

 

"Szukajcie prawdy jasnego płomienia!
Szukajcie nowych nieodkrytych dróg..."

 

 

          Dzień 16 października 2015 roku, to ważna data w życiu Gimnazjum im. gen. K. Tańskiego. Tego dnia uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w ślubowaniu. Rozpoczęcie nauki w gimnazjum to ważny moment i przeżycie dla młodszych kolegów. Uroczyste "ślubujemy" pierwszoklasiści wypowiedzieli w obecności zaproszonych gości: władz Miasta i Gminy Chmielnik,  Księdza Proboszcza, Dyrekcji S.P. im. S. Żeromskiego, Grona Pedagogicznego Gimnazjum, Rodziców oraz starszych kolegów.
         Po części oficjalnej nastąpiła krótka część artystyczna, podczas której wystąpili członkowie Koła Teatralnego „Pegaz” i przedstawili spektakl pt: "Chodź, człowieku, coś ci powiem". Na zakończenie wystąpił zespół "Kamena", dedykując swój taniec wszystkim nauczycielom z okazji ich święta.

 

 

 

 

 

WYWIADÓWKA 

 

Spotkanie z rodzicami odbędzie się 26 października 2015 r. (poniedziałek) o godzinie 17.00. 

 

   Serdecznie zapraszamy

 

 

 

 

 

FILM O NASZYM GIMNAZJUM

 

Absolwent naszego gimnazjum  - Karol Borto,
obecnie uczeń Technikum Informatycznego w Busku-Zdroju nakręcił film zachęcający do odwiedzania naszego gimnazjum.

 


 

 

 

 

UCZYMY  SIĘ  POMAGAĆ

 

 

 

           Uczniowie naszej szkoły kolejny raz przygotowali „Słodkie akcje” podczas których zbierali pieniądze dla potrzebujących. Wspólnie z rodzicami wcześniej przygotowują słodkości aby móc  je sprzedawać podczas przerw  i w ten sposób pozyskać fundusze dla dzieci w trudnej sytuacji materialnej. Dotąd zorganizowaliśmy już kilka takich akcji a zebrane środki wydaliśmy na paczki żywnościowe i przekazaliśmy potrzebującym. Oprócz tego co roku w okolicy Świąt Bożego Narodzenia zbieramy produkty żywnościowe i w formie paczek świątecznych przekazujemy do domów rodzinnych uczniów   z naszej szkoły. Jedną z takich akcji poświęciliśmy na pomoc dla Misi – dziewczynki, chorej na białaczkę a drugą dla Julii Zarębskiej dziesięcioletniej dziewczynki z naszej gminy ze zdiagnozowanym guzem na mózgu. W akcji brały udział uczniowie z klas I, II i III oraz opiekunowie Aneta Barucha -Wolska i Marlena Bizewska.
          Młodzież  bierze także chętnie udział w akcji: „Uczmy się pomagać”, w której odwiedzają podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy pomagając im i uczestnicząc w zajęciach terapeutycznych.