GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

DZIEŃ
ŻYCZLIWOŚCI

 

 

                         W dniu 10 grudnia 2015 roku w naszej szkole Królowała życzliwość. W związku z Dniem Życzliwości, ogłoszonym przez Samorząd Uczniowski, który rozpoczął cykl promujący postawy szacunku, tolerancji, przyjaźni cała społeczność gimnazjum emanowała radością i uśmiechem.

 

 

 

 

 

 

 

WYWIADÓWKA 

 

Spotkanie z rodzicami odbędzie się 17 grudnia 2015 r. (czwartek) o godzinie 16.30. 

 

   Serdecznie zapraszamy

 

 

 

 

 

 

 

KONKURS  "MÓJ DEBIUT"
ROZSTRZYGNIĘTY

 

 

               6 grudnia 2015 roku, odbyła się gala wręczenia nagród za udział w konkursie "Mój debiut" organizowanym po raz 9 przez Bibliotekę Publiczną M i G Chmielnik. Wzięło w nim udział 22 uczniów naszej szkoły prezentując swoje prace. 
W kategorii gimnazjum przyznano następujące nagrody: wyróżnienia -
Lidia Kupczewska kl. Id, Dominka Kwiecień kl IIe, Gabriela Zgrzebnicka kl IIIb, Kinga Borto kl. IIIb, Oliwia Łukawska kl. IIId
I miejsce Izabela Gwadera kl. IIIb. Iza jest również laureatką nagrody Burmistrza  M i G Chmielnik.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

 

 

 

 

OGÓLNOPOLSKA AKADEMIA PROGRAMOWANIA

 

 

 

 Dobiegł końca projekt „Ogólnopolska Akademia Programowania” realizowany w naszej placówce  na zlecenie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji  w miesiącach październik - listopad 2015 r.  Projekt realizowała p. Danuta Stanek we współpracy ze Stowarzyszeniem Talent - Gdynia. W projekcie wzięli również udział  absolwenci naszego gimnazjum: Szymon Katra i Cyryl Szmit jako młodzi instruktorzy.

Ostatnie zajęcia  z uczniami miały miejsce w sobotę 28 listopada 2015 r., ale uczestnicy  nadal deklarują   chęć  programowania i kodowania.

 


                 10 grudnia 2015 roku  podsumowano projekt w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN w Warszawie, gdzie  odbyła się ogólnopolska konferencja organizowana przez Stowarzyszenie Talent: „Nauka programowania w Polsce WYZWANIA– POMYSŁY – PERSPEKTYWY – DOŚWIADCZENIA”.  W konferencji  wzięła udział p. D. Stanek

  Głównym celem spotkania była dyskusja środowisk informatycznych nad perspektywami rozwoju nauk informatycznych w Polsce oraz skutecznymi metodami dydaktycznymi , które pomogą zwiększyć osiągnięcia w tej dziedzinie na wszystkich poziomach kształcenia.

 W trakcie konferencji zostały wręczone nagrody dla najlepszych uczestników projektu, konkursów regionalnych i ogólnopolskich, organizowanych w ramach Ogólnopolskiej Akademii Programowania. 

 

więcej na stronie: talent.edu.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MUSICAL
DZIADEK DO ORZECHÓW

 

 

         W dniu 5 grudnia 2015 roku nasza klasa III b, razem z wychowawczynią, wybrała się do KCK na musical "Dziadek do orzechów". Spektakl swoją tematyką przybliżył nas do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Perfekcyjna gra aktorów, ciekawe układy taneczne i doskonała muzyka wprowadziły nas w klimat wigilijnego dnia, na który wszyscy z niecierpliwością czekamy cały rok.