
GIMNAZJALNE PODCHODY
Dnia 25 września 2015 roku, dziewiętnastoosobowa grupa młodzieży z naszej szkoły wraz z opiekunami wzięła udział w II Wojewódzkich Podchodach „Poszukiwacze zaginionego skarbu”. Organizatorami zabawy były Ochotniczy Hufiec Pracy w Kielcach oraz Związek Młodzieży Wiejskiej RP „Wici”. Po uroczystym otwarciu podchodów i zabawie integracyjnej, rozpoczęliśmy potyczki, uczestnicząc w jednej z najstarszych zabaw terenowych. Aktywnie i przyjemnie spędzaliśmy czas na łonie natury. Nawiązaliśmy także bliższą znajomość z młodzieżą z OHP. W pięknej scenerii jesiennego lasu pokonywaliśmy trasę, odczytując znaki wskazujące drogę, deszyfrowaliśmy informacje pozostawione na wyznaczonych stanowiskach, wykazując się przy tym kreatywnością, zręcznością oraz wiedzą z zakresu przyrody i ochrony środowiska. Po dwugodzinnych zmaganiach na trasie, wróciliśmy z uśmiechami na twarzach, a wspólny posiłek był dopełnieniem super zabawy.




