GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

 

AKCJA SPRZĄTANIA CMENTARZA
W PIOTRKOWICACH

 

 

         1 listopada to czas zadumy i refleksji, czas wspominania tych, którzy odeszli. W polskiej tradycji jest to piękne święto nawiedzania cmentarzy i zapalania zniczy na znak, że pamiętamy.  Uczniowie naszego gimnazjum postanowili się wpisać w tę tradycję i 09.10.2015 zorganizowali akcję sprzątania cmentarza w Piotrkowicach zainicjowaną przez samorząd uczniowski. Uczniowie posprzątali groby ofiar II wojny światowej, groby byłych nauczycieli oraz takie, które wyglądały na opuszczone. Wszyscy bardzo poważnie potraktowali akcję i z pełnym zaangażowaniem wykonywali prace porządkowe. Na pochwałę zasługuje fakt, iż  poświęcili swój wolny czas
w godzinach popołudniowych, a frekwencja była naprawdę wysoka. W akcji uczestniczyli uczniowie klasy Ie, IIf, IIIe .