GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

 

 CO ROBIMY
W SZKOLE W SOBOTY ?

 

 

              W sobotnie przedpołudnia, gdy w szkole nie ma lekcji, grupa entuzjastów programowania z klas I-III intensywnie pracuje z komputerem pod opieką pani Danuty Stanek.
              24 października 2015 r.  spotkali się z absolwentem gimnazjum, Szymonem Katrą  i mieli możliwość  posterowania robotem  oraz porozmawiania ze starszym kolegą. Te chwile pozostaną im długo w pamięci, bowiem Szymon, obecnie maturzysta uczęszczający do Liceum im. Śniadeckiego w Kielcach przybliżył młodym koderom  tajniki konstruowania robotów, opowiadał o  swoich zainteresowaniach informatyczno – programistycznych i wspominał chwile spędzone w murach naszego gimnazjum.

 

             Szymon jest podwójnym laureatem Konkursu Informatycznego
oraz finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów.