
CO ROBIMY
W SZKOLE W SOBOTY ?
W sobotnie przedpołudnia, gdy w szkole nie ma lekcji, grupa entuzjastów programowania z klas I-III intensywnie pracuje z komputerem pod opieką pani Danuty Stanek.
24 października 2015 r. spotkali się z absolwentem gimnazjum, Szymonem Katrą i mieli możliwość posterowania robotem oraz porozmawiania ze starszym kolegą. Te chwile pozostaną im długo w pamięci, bowiem Szymon, obecnie maturzysta uczęszczający do Liceum im. Śniadeckiego w Kielcach przybliżył młodym koderom tajniki konstruowania robotów, opowiadał o swoich zainteresowaniach informatyczno – programistycznych i wspominał chwile spędzone w murach naszego gimnazjum.
Szymon jest podwójnym laureatem Konkursu Informatycznego
oraz finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów.




