O szkole
Nasi absolwenci
Nasze Umiejętności - Nasza Przyszłość
Dla Rodziców
Projekty

MŁODY OBYWATEL
NA SPORTOWO
13 stycznia 2016 roku w naszej szkole odbyły się TARGI STARYCH GIER I ZABAW PODWÓRKOWYCH zorganizowanych w ramach programu Młody Obywatel na Sportowo, którego celem było uświadomienie i wskazanie młodym ludziom jak istotna jest praca metodą projektu oraz zachęcenie ich do odkrywania różnych oblicz sportu. „Kronika sportowa”, czyli jak przywrócić do życia dawne gry i zabawy podwórkowe, to jeden z trzech zaoferowanych tematów, który wzbudził nasze zainteresowanie. Po dwóch miesiącach pracy nad projektem sfinalizowaliśmy go z pełnym powodzeniem.

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIA
Byśmy mogli ten dzień przeżywać, wszystko zaczęło się… Na początku… O brzasku świata, gdy rozpoczęła się wielka Przygoda Miłości Boga – Ojca do każdego człowieka … Tymi słowami rozpoczęliśmy w naszej szkole spotkanie świąteczne. Był to czas zatrzymania się nad Bogiem , który jest Miłością. Chcąc stworzyć wspólnotę szacunku i radości młodzież przygotowała i przedstawiła kolędy i pastorałki. Sala gimnastyczna oprócz uśmiechów i ciepłych słów udekorowana była przez pomysłowe ale i tradycyjne stoły Wigilijne. Na koniec wybrzmiały życzenia wyrażone słowami wiersza ks. Jana Twardowskiego :
"Oby się wszystkie trudne sprawy
porozkręcały jak supełki,
własne ambicje i urazy
zaczęły śmieszyć jak kukiełki
by wszystko się nam rozplątało,
węzły, konflikty, powikłania..."

FOTOGRAFICZNY
SUKCES MAI
Nasza koleżanka Maja Kuzia z klasy 3b, odniosła sukces w konkursie fotograficznym pod nazwą "Piękno ukryte w szkle" organizowanym przez największą hutę szkła ręcznie formowanego w Polsce "WRZEŚNIAK GLASSWORKS" . Pokonując w pierwszym etapie dużą konkurencję dotarła do ścisłego finału w którym za zadanie miała udokumentować fotograficznie pracę huty i jej szklane wyroby. Nagrodzone prace młodej fotografki zostały opublikowane w kalendarzu na 2016 rok wydanym przez hutę.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów młodej artystce.
Opiekunką Mai była Pani Aneta Barucha-Wolska.

Z WIZYTĄ
W STAROSTWIE POWIATOWYM
Uczniowie klasy III e wraz z wychowawcą w ramach zajęć z zawodoznawstwa zorganizowali wycieczkę pod hasłem: ,,STAROSTWO POWIATOWE JAKO PRZYSZŁE MIEJSCE PRACY”. Młodzież miała okazję zapoznać się z zadaniami realizowanymi przez samorząd powiatowy, zobaczyć jak funkcjonuje kieleckie starostwo i osobiście porozmawiać ze starostą Michałem Godowskim, który przedstawił zasady działania samorządu, wyjaśniał jakie sprawy można załatwić w urzędzie i jak funkcjonuje urząd. Odpowiadał również na liczne, zadawane przez młodzież pytania.

ŚWIĄTECZNA PACZKA
W naszej szkole Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję pn. "Świąteczna paczka" dla najbardziej potrzebujących uczniów z naszej szkoły. Z zebranych funduszy zostały zakupione produkty spożywcze, z których utworzyliśmy paczki żywnościowe. Przed Świętami Bożego Narodzenia nasz skromny upominek przekazaliśmy najbardziej potrzebującym osobom z naszego gimnazjum.
Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za pomoc!




