
UCZYMY SIĘ POMAGAĆ
Uczniowie naszej szkoły kolejny raz przygotowali „Słodkie akcje” podczas których zbierali pieniądze dla potrzebujących. Wspólnie z rodzicami wcześniej przygotowują słodkości aby móc je sprzedawać podczas przerw i w ten sposób pozyskać fundusze dla dzieci w trudnej sytuacji materialnej. Dotąd zorganizowaliśmy już kilka takich akcji a zebrane środki wydaliśmy na paczki żywnościowe i przekazaliśmy potrzebującym. Oprócz tego co roku w okolicy Świąt Bożego Narodzenia zbieramy produkty żywnościowe i w formie paczek świątecznych przekazujemy do domów rodzinnych uczniów z naszej szkoły. Jedną z takich akcji poświęciliśmy na pomoc dla Misi – dziewczynki, chorej na białaczkę a drugą dla Julii Zarębskiej dziesięcioletniej dziewczynki z naszej gminy ze zdiagnozowanym guzem na mózgu. W akcji brały udział uczniowie z klas I, II i III oraz opiekunowie Aneta Barucha -Wolska i Marlena Bizewska.
Młodzież bierze także chętnie udział w akcji: „Uczmy się pomagać”, w której odwiedzają podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy pomagając im i uczestnicząc w zajęciach terapeutycznych.




