GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

 

PREZENTACJE  MŁODZIEŻOWYCH 
ZESPOŁÓW  TEATRALNYCH

 

 

 

19 lutego 2016 r. w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbyły się prezentacje młodzieżowych zespołów teatralnych. Wzięli w nim udział członkowie naszego zespołu teatralnego „Pegaz”. Obok gimnazjalistów z Chmielnika na scenie wystąpiły "Zlepce" z Zespołu Placówek Oświatowych Nr 1 w Busku – Zdroju, Zespół teatralny z Samorządowego Gimnazjum w Podgajach, Szkolny Teatr HADES działający przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju. 

Celem spotkania była prezentacja dorobku artystycznego amatorskich teatrów młodzieżowych oraz możliwość wymiany doświadczeń w pracy artystycznej i wychowawczej. Organizatorem wydarzenia było Buskie Samorządowe Centrum Kultury ,           I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju oraz Zespół Placówek Oświatowych Nr 1 w Busku – Zdroju. Uczestnicy prezentacji otrzymali dyplomy i statuetki za udział w przeglądzie.
Organizatorzy stwierdzili, że tegoroczne prezentacje są obiecującym fundamentem realizacji  I Wojewódzkiego Przeglądu Młodzieżowych Zespołów Teatralnych, który odbędzie się w styczniu 2017 r. w Busku-Zdroju.

 

                                                        

 

 

 

KONKURS OGÓLNOPOLSKIEJ AKADEMII PROGRAMOWANIA

"OAP"

 

Konkurs odbędzie się- 12 marca 2016 roku (sobota)  w 20 ośrodkach konkursowych w całej Polsce, w tym w naszym gimnazjum.

 
Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Najlepsi z uczniów otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.
 
Sesja główna konkursu zostanie poprzedzona sesją treningową online w dniach 7-9 marca 2016 roku (wykorzystana będzie platforma: zadania.programuj.edu.pl).
 

Aby wziąć udział w sesji głównej Konkursu, należy zgłosić się do nauczyciela prowadzącego Ośrodek Konkursowy - p. Danuty Stanek, sala 207.

 Zapraszamy do zgłoszenia się.
Aby wziąć udział w sesji treningowej Konkursu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Link do formularza: http://goo.gl/forms/V26XFbrLqd  po uprzednim zalogowaniu się na platformę zadania.programuj.edu.pl .

 

 

 

 

 

Spotkanie uczniów z pracownikiem Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich
Parków Krajobrazowych

 

 

 

 25 lutego 2016r. odbyła się niecodzienna lekcja przyrody. Na zaproszenie nauczyciela biologii do naszej szkoły przybył p. Dariusz Wiech, pracownik Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych  z siedzibą w Krzyżanowicach. Przeprowadził bardzo ciekawą prelekcję na temat: „Formy ochrony przyrody na terenie Ponidzia”. Słuchaczami byli uczniowie kasy Ia, Ic, Id, IIa, IIe, IIIa, IIIb, IIId. Podczas spotkania prowadzący zaprezentował wiadomości o parkach krajobrazowych: Nadnidziańskim, Kozubowskim, Szanieckim. Gimnazjaliści mieli okazję poznać wiele ciekawostek  przyrodniczych i geologicznych z regionu Ponidzia - jaskinie, wąwozy, stare kopalnie kamienia, chronione rośliny i zwierzęta.
Prelekcja wzbudziła zainteresowanie wśród uczniów i z całą pewnością to nie będzie ostatnie spotkanie tego rodzaju.

 

 

 

 

 

               

XXIV TYDZIEŃ  KULTURY JĘZYKA
W  WOJEWÓDZTWIE ŚWIĘTOKRZYSKIM

 

 

    „Kto czyta książki, żyje podwójnie”                       
Umberto Eco          

 

           W tym roku motywem przewodnim Tygodnia jest jeden z priorytetów Ministra Edukacji Narodowej pn. Szkoła otwarta na kulturę i czytelnictwo. Przygotowanie do obcowania z kulturą oraz jej współtworzenie, rozwijanie kompetencji czytelniczych i upowszechnianie czytelnictwa to niezwykle cenne doświadczenia, jakich powinna dostarczać szkoła. Bycie świadomym i zadowolonym odbiorcą kultury oraz refleksyjnym czytelnikiem wiąże się z zaspokajaniem potrzeby informacji, kultury i przyjemności. Zadaniem tegorocznego Projektu jest spełnienie tych oczekiwań.

 

 

Czytaj więcej: XXIV Tydzień Kultury Języka

 

 

 

 

XII TURNIEJ
PIŁKI  NOŻNEJ CHŁOPCÓW

 

 

             W dniu 19  lutego  2016 r. na  hali sportowej w Pińczowie odbył się XII Turniej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1. W turnieju wzięło udział pięć szkół gimnazjalnych: Działoszyce, Złota, Chmielnik, Pińczów Nr 1 i  Pińczów Nr 2. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” a każdy mecz trwał 15 minut. Nasza drużyna wygrała dwa mecze. Najlepszą drużyną Turnieju zostało Gimnazjum Nr 2 w Pińczowie. Drugie miejsce zajęła drużyna z Pińczowa Nr 1, a nasza drużyna zajęła trzecie miejsce. Najwięcej bramek  zapewniających nam podium  strzelił Szymon Wesołowski (3 bramki).

        Naszą szkolę reprezentowali uczniowie: Marcin Pawłowski, Ricardo Pisula, Szymon Wesołowki, Krystian Borończyk, Filip Gołębiowski, Kamil  Srokosz, Patryk Kuśmierek, Dawid Ślusarski, Łukasz Gudwański, Patryk Gajek.
Opiekun:Marcin Hanczke.