O szkole
Nasi absolwenci
Nasze Umiejętności - Nasza Przyszłość
Dla Rodziców
Projekty

PREZENTACJE MŁODZIEŻOWYCH
ZESPOŁÓW TEATRALNYCH
19 lutego 2016 r. w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbyły się prezentacje młodzieżowych zespołów teatralnych. Wzięli w nim udział członkowie naszego zespołu teatralnego „Pegaz”. Obok gimnazjalistów z Chmielnika na scenie wystąpiły "Zlepce" z Zespołu Placówek Oświatowych Nr 1 w Busku – Zdroju, Zespół teatralny z Samorządowego Gimnazjum w Podgajach, Szkolny Teatr HADES działający przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju.
Celem spotkania była prezentacja dorobku artystycznego amatorskich teatrów młodzieżowych oraz możliwość wymiany doświadczeń w pracy artystycznej i wychowawczej. Organizatorem wydarzenia było Buskie Samorządowe Centrum Kultury , I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju oraz Zespół Placówek Oświatowych Nr 1 w Busku – Zdroju. Uczestnicy prezentacji otrzymali dyplomy i statuetki za udział w przeglądzie.
Organizatorzy stwierdzili, że tegoroczne prezentacje są obiecującym fundamentem realizacji I Wojewódzkiego Przeglądu Młodzieżowych Zespołów Teatralnych, który odbędzie się w styczniu 2017 r. w Busku-Zdroju.
KONKURS OGÓLNOPOLSKIEJ AKADEMII PROGRAMOWANIA
"OAP"
Konkurs odbędzie się- 12 marca 2016 roku (sobota) w 20 ośrodkach konkursowych w całej Polsce, w tym w naszym gimnazjum.
Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Najlepsi z uczniów otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Sesja główna konkursu zostanie poprzedzona sesją treningową online w dniach 7-9 marca 2016 roku (wykorzystana będzie platforma: zadania.programuj.edu.pl).
Aby wziąć udział w sesji głównej Konkursu, należy zgłosić się do nauczyciela prowadzącego Ośrodek Konkursowy - p. Danuty Stanek, sala 207.
Link do formularza: http://goo.gl/forms/V26XFbrLqd po uprzednim zalogowaniu się na platformę zadania.programuj.edu.pl .

Spotkanie uczniów z pracownikiem Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich
Parków Krajobrazowych
25 lutego 2016r. odbyła się niecodzienna lekcja przyrody. Na zaproszenie nauczyciela biologii do naszej szkoły przybył p. Dariusz Wiech, pracownik Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych z siedzibą w Krzyżanowicach. Przeprowadził bardzo ciekawą prelekcję na temat: „Formy ochrony przyrody na terenie Ponidzia”. Słuchaczami byli uczniowie kasy Ia, Ic, Id, IIa, IIe, IIIa, IIIb, IIId. Podczas spotkania prowadzący zaprezentował wiadomości o parkach krajobrazowych: Nadnidziańskim, Kozubowskim, Szanieckim. Gimnazjaliści mieli okazję poznać wiele ciekawostek przyrodniczych i geologicznych z regionu Ponidzia - jaskinie, wąwozy, stare kopalnie kamienia, chronione rośliny i zwierzęta.
Prelekcja wzbudziła zainteresowanie wśród uczniów i z całą pewnością to nie będzie ostatnie spotkanie tego rodzaju.
XXIV TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA
W WOJEWÓDZTWIE ŚWIĘTOKRZYSKIM
„Kto czyta książki, żyje podwójnie”
Umberto Eco
W tym roku motywem przewodnim Tygodnia jest jeden z priorytetów Ministra Edukacji Narodowej pn. Szkoła otwarta na kulturę i czytelnictwo. Przygotowanie do obcowania z kulturą oraz jej współtworzenie, rozwijanie kompetencji czytelniczych i upowszechnianie czytelnictwa to niezwykle cenne doświadczenia, jakich powinna dostarczać szkoła. Bycie świadomym i zadowolonym odbiorcą kultury oraz refleksyjnym czytelnikiem wiąże się z zaspokajaniem potrzeby informacji, kultury i przyjemności. Zadaniem tegorocznego Projektu jest spełnienie tych oczekiwań.

XII TURNIEJ
PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW
W dniu 19 lutego 2016 r. na hali sportowej w Pińczowie odbył się XII Turniej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1. W turnieju wzięło udział pięć szkół gimnazjalnych: Działoszyce, Złota, Chmielnik, Pińczów Nr 1 i Pińczów Nr 2. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” a każdy mecz trwał 15 minut. Nasza drużyna wygrała dwa mecze. Najlepszą drużyną Turnieju zostało Gimnazjum Nr 2 w Pińczowie. Drugie miejsce zajęła drużyna z Pińczowa Nr 1, a nasza drużyna zajęła trzecie miejsce. Najwięcej bramek zapewniających nam podium strzelił Szymon Wesołowski (3 bramki).
Naszą szkolę reprezentowali uczniowie: Marcin Pawłowski, Ricardo Pisula, Szymon Wesołowki, Krystian Borończyk, Filip Gołębiowski, Kamil Srokosz, Patryk Kuśmierek, Dawid Ślusarski, Łukasz Gudwański, Patryk Gajek.
Opiekun:Marcin Hanczke.




