GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

 

 

MURZASICHLE  2016

 

 

 

               W dniach 7-12 lutego 2016 r. uczniowie gimnazjum przebywali w górach w miejscowości Murzasichle niedaleko Zakopanego. Był to szósty wyjazd zorganizowany w ramach  „Białej szkoły”. Uczniowie przebywali pod opieką nauczycieli: p. Justyny Zamojskiej, p. Sławomira Wrony, p. Joanny Kołomańskiej.  Jeździliśmy na stokach Murzasichle, które pomimo odwilży były jeszcze ośnieżone. Pogoda, jak to w górach, była zmienna: od mgły i deszczu aż po śnieg i piękne słońce.  Głównym celem wycieczki była nauka jazdy na nartach i snowboardzie oraz doskonalenie umiejętności nabytych podczas poprzedniego wyjazdu. Odwiedziliśmy Tatrzański Park Narodowy, gdzie wszyscy podziwiali bajkowy krajobraz lasu zimą. W czasie wycieczki do Zakopanego spacerowaliśmy  po Krupówkach,  mieliśmy także okazję zobaczyć skocznię „Wielką Krokiew”. W ramach relaksu uczniowie skorzystali z aqua parku w Zakopanem. Wszyscy uczestnicy „Białej szkoły” z wielkim zaangażowaniem brali udział w codziennych zajęciach narciarskich. Pozwoliły one  uczniom opanować umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie oraz je udoskonalić. Nowym doświadczeniem okazał się wyjazd do Bukowiny Tatrzańskiej,  gdzie uczniowie zjeżdżali z Wierchu Rusińskiego oraz mieli okazję korzystania z  6-osobowej nowoczesnej kanapy Porsche. Dużą atrakcją dla dzieci i młodzieży był  wyjazd na lodowisko. Opiekunowie zadbali również o rozwój umysłowy uczestników wyjazdu. Wszyscy uczniowie przygotowywali wiersze dotyczące pobytu w górach i korzystania z uroków zimy. Najlepsze utwory zostały nagrodzone. Uczestnicy „Białej szkoły” wrócili zadowoleni z wycieczki i już deklarowali chęć ponownego wyjazdu.

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiamy z Białej Szkoły - Murzasichle 2016 :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ROZPOCZYNAMY PROGRAM  CENTRUM
EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

"WEŹ ODDECH"

 


           

"Weź oddech" to program z zakresu edukacji ekologicznej. Ma on na celu podnoszenie świadomości uczniów, nauczycieli i społeczności lokalnych na temat ochrony czystości powietrza, w tym przyczyn i zapobiegania niskiej emisji, czyli emisji zanieczyszczeń ze źródeł znajdujących na wysokości do 40 m.

 

Program „Weź oddech” potrwa od stycznia 2016 r. do marca 2017 r. Rozpoczął się konferencją w dniu 29 stycznia w Warszawie, w której wzięły udział koordynatorki projektu p. Joanna Kołomańska i p. Danuta Stanek.

Nauczyciele WOS-u, chemii i biologii oraz wychowawcy klas pracując  z uczniami metodą projektu i wykonując doświadczenia, będą mogli  zdobywać wiedzę  z tego zakresu w praktyce. Gimnazjum otrzyma zestaw doświadczalny  do wykonania eksperymentów.

 

 

 

 

 

 

 

 

WYBORY  DO MRM 
W CHMIELNIKU

 

 

                 Młodzieżowa rada tworzona jest przez grupę młodych ludzi, którzy zostali wybrani przez swoich rówieśników w demokratycznych wyborach. Pełnią rolę reprezentacji młodzieży na danym terenie i mają na celu uwrażliwianie władz samorządowych na potrzeby młodych mieszkańców m.in. poprzez wyrażanie opinii o działaniach organów samorządu terytorialnego w zakresie dotyczącym młodzieży. Pracując w młodzieżowej radzie biorą odpowiedzialność za swoje środowisko lokalne, uczą się samodzielności i zasad funkcjonowania samorządu. Mają także możliwość wpływania na swoją gminę, miasto czy powiat – podejmując konkretne działania w odpowiedzi na konkretne potrzeby. Dzięki demokratycznym wyborom są to osoby, które mogą reprezentować swoich rówieśników przed władzami gminy lub miasta.
Osobą odpowiedzialną za wybory do MRM Chmielnika w naszej szkole jest Pani Anna Kulpińska.
Więcej informacji na stronie www.chmielnik.com

 

 

 

 

 

 

 

 

WYWIADÓWKA 

 

Spotkanie z rodzicami odbędzie się 3 lutego 2016 r. (środa) o godzinie 17.00. 

 

   Serdecznie zapraszamy