GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

NARODOWE  CZYTANIE

 

 

          Chmielnickie  Centrum  Kultury włączając się w IV edycję ogólnopolskiej akcji "Narodowe czytanie", zorganizowało w dniu 4 września 2015 roku, czytanie perły literackiej, powieści Bolesława Prusa "Lalka", na które zostali zaproszeni również uczniowie gimnazjum. Fragmenty powieści czytali m. in. młodzież chmielnickich szkół, przedstawiciele samorządu i członkowie grupy teatralnej "Chmielnicka Gęś".
            Wydarzeniu towarzyszyła wystawa dzieł pisarza, a dodatkową atrakcją  dla słuchaczy, którzy przynieśli własny egzemplarz powieści była możliwość uzyskania okolicznościowej pieczęci z tegorocznej odsłony "Narodowego czytania", nad którym honorowy patronat objęła Para Prezydencka RP.