GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

 

I  TY  MOŻESZ  ZOSTAĆ
OLIMPIJCZYKIEM

 

 

            

              Takie hasło przyświecało spotkaniu, które nasza młodzież odbyła   9 stycznia 2015 r. z olimpijczykiem, panczenistą Pawłem Zygmuntem.

          Znany sportowiec przyjechał do naszej szkoły w ramach programu, nad którym patronat objęli: Polski Komitet Olimpijski, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Lotto.

      Pan Paweł Zygmunt z pasją opowiadał o sportach zimowych, zachęcał do podejmowania wyzwań oraz wiary we własne możliwości. "Trening czyni mistrza" - to hasło pomogło jemu samemu  osiągnąć sukces i na pewno pozwoli zrealizować marzenia każdemu z nas, jeśli wytrwale będziemy do tego dążyć.

 Na zakończenie spotkania 10 - ciu ochotników wzięło udział w konkursie prowadzonym przez Pana Pawła Zygmunta. Pytania dotyczyły igrzysk olimpijskich, ich historii, uczestników i organizatorów. Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe upominki.

 Każdy z nas ma również szansę przeżyć przygodę życia i wyjechać na Igrzyska Olimpijskie do Rio de Janeiro w 2016 r.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy zarejestrować się na stronie www.zostanolimpijczykiem.pl oraz odpowiedzieć na pytania konkursowe.

 

 

 

 

 

 

 

WYWIADÓWKA 

 

Spotkanie z rodzicami odbędzie się 4 lutego 2015 r. (czwartek) o godzinie 16.30. 

 

   Serdecznie zapraszamy

 

 

 

 

JASEŁKA

 

 

"Cicha noc, święta noc
Pokój niesie, ludziom wszem ..."

 

           Gimnazjaliści poddając się świątecznemu nastrojowi przygotowali wraz z nauczycielami religii widowisko jasełkowe. Zaprezentowali je dla swoich kolegów i grona pedagogicznego przed klasowymi spotkaniami opłatkowymi. Kolędy i pastorałki w autorskich aranżacjach wprowadziły  nas w radość z narodzenia Zbawiciela.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PROJEKT
RODACY - BOHATEROM

 

 

            Na dawnych Kresach Wschodnich II RP żyje jeszcze stu kilkudziesięciu żołnierzy Armii Krajowej i innych organizacji niepodległościowych. Do dziś pielęgnują pamięć  o poległych kolegach, uczą młode pokolenia patriotyzmu, wzmacniają tożsamość polską. To dla tych dumnych ludzi, Kresowych Weteranów jak również i o nich stworzony został projekt pod nazwą "RODACY BOHATEROM". Do uczestnictwa w nim zaprosili naszą szkołę Rycerze Kolumba z Chmielnika. Młodzież ochoczo przystąpiła do zbiórki funduszy, które przekazała na zakup niezbędnych artykułów. Przez dar serca okazaliśmy swoją wdzięczność za ich bohaterstwo w latach próby.

 

 

 

 

 

 

 

 KIERMASZ  OZDÓB
ŚWIĄTECZNYCH

 

 

Od 12 grudnia w naszej szkole trwa sprzedaż stroijków świątecznych, wykonanych przez uczniów na zajęciach techniki i plastyki. Aukcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, wszystkie dekoracje świateczne zostały sprzedane, dzięki czemu praca, zaangażowanie i pomysłowość zostały docenione przez nabywców.
Choinki, bombki i stroiki przybliżyły nas do Świąt Bożego Narodzenia.