GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

WYJAZD  DO
GALERII  BWA

 

 

             Klasy II a i II b, razem ze swoimi wychowawczyniami 30 stycznia 2015 roku, odwiedzili galerię BWA, gdzie obejrzeli wystawę rzeźby, malarstwa i fotografii artystów Ziemi Świętokrzyskiej. Odwiedzili Wzgórze Zamkowe i Katedrę Kielecką ze  zbiorami sztuki sakralnej. Na koniec zatrzymali się przy pomniku Tadeusza Kościuszki gdzie z uwagą przyjrzeli się jego sylwetce i  z  zaciekawieniem wysłuchali biografii tego wielkiego Polaka.

 

 

 

 

 

 

 

 

WYNIKI  KONKURSU
Z  JĘZYKA  ANGIELSKIEGO

 

 

 

        Rozstrzygnięto konkursy odbywające się w ramach "Tygodnia Angielskiego" w naszym gimnazjum.

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Wyniki konkursu z j. angielskiego

 

 

 

ŚWIĄTECZNA   PACZKA

 

 

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczniom gimnazjum, dyrekcji i nauczycielom szkoły, którzy wsparli szkolną akcję pn.  Świąteczna paczka dla potrzebujących uczniów naszej szkoły.

W ramach przeprowadzonej zbiórki Samorząd Uczniowski wraz   z opiekunem zakupił żywność, którą w formie paczek przekazał potrzebującym uczniom.

 

                                               Dziękujemy za okazane wsparcie !     

 

 

 

 

KONKURS

 

Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału
w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego !!!


Konkurs organizowany jest przez Centrum Edukacji Szkolnej
i odbędzie się 6 marca 2015 roku.

 

 

Zagadnienia do konkursu i zapisy u Pani I. Bugaj
Więcej informacji na stronie www.ces.edu.pl

 

 

 

 

 

 

         

DZIEŃ  JUDAIZMU

 

 

             Ośrodek Edukacyjno - Muzealny  "Świętokrzyski Sztetl" oraz Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach w dniu 16 stycznia 2015 roku, do chmielnickiej synagogi zaprosił młodzież naszej szkoły oraz gości z różnych stron Polski  na "Dzień Judaizmu".
             Podczas uroczystości młodzież wysłuchała dialogu ks. dr Rafała Dudały i rabina Tonya Segola dotyczącego spostrzegania chrześcijaństwa i judaizmu.  Obejrzała projekcję filmu dokumentalnego Mariusza Malca pt."Gandrol Fotograf" oraz prezentacji obrazów autorstwa Ryszarda Rosińskiego - malarza ze Skarżyska.