O szkole
Nasi absolwenci
Nasze Umiejętności - Nasza Przyszłość
Dla Rodziców
Projekty

SPOTKANIE Z RAPEREM
Dnia 2 marca 2015 roku w naszej szkole gościliśmy człowieka, który pokazał nam, że nigdy nie jest za późno, by wydostać się nawet z najgorszego bagna przepełnionego agresją, narkotykami i przemocą. Dobromir „Mak” Makowski – autor projektu „RapPedagogia”, założyciel fundacji „Młodzi dla młodych”, dociera do szkół, domów dziecka, domów poprawczych, dzieląc się z młodzieżą swoim doświadczeniem życiowym. Przez swoje świadectwo i teksty swoich utworów ukazał nam wartość rodziny, rodziców, przebaczenia, szacunku do swojego życia i osób, które nas otaczają.
BIAŁA SZKOŁA
- MURZASICHLE
Narciarskie zmagania gimnazjalistów

Uczniowie Gimnazjum im. gen. K. Tańskiego w Chmielniku po raz czwarty mieli możliwość uczestniczyć w projekcie edukacyjnym BIAŁA SZKOŁA – STOK NARCIARSKI BEZ TAJEMNIC.
Tradycję górskich wyjazdów połączonych z nauką jazdy na nartach rozpoczęliśmy w 2011 roku. Rok rocznie młodzież gimnazjalna gościła w Pensjonacie Zbójnik w Murzasichle k/Zakopanego. Wzorem lat ubiegłych również tej zimy odwiedziliśmy dobrze nam znane podhalańskie stoki. 30-osobowa grupa rozpoczęła swoją zimową przygodę 10 lutego br., przez 6 kolejnych dni uczniowie pod nadzorem instruktorów doskonalili technikę jazdy carvingowej na nartach lub desce snowboardowej. Pogoda nas nie zawiodła, kilkudziesięciocentymetrowa warstwa śniegu lśniła w promieniach słonecznych. Wymarzone warunki dla aktywnej młodzieży! Gimnazjaliści zostali zapoznani z tzw. Kodeksem Narciarza. Codziennie kilka godzin spędzali na stoku narciarskim, gdzie najpierw nabywali umiejętności, a następnie je doskonalili, stosując się do uwag i zaleceń instruktorów: p. Sławomira Wrony i p. Grzegorza Zychowicza.
Młodzież oprócz jazdy na nartach czy desce snowboardowej korzystała także z innych uroków zimy. Piesza wycieczka zaśnieżonym lasem Tatrzańskiego Parku Narodowego do miejscowości Małe Ciche obfitowała w bitwy na śnieżki. Dużo radości uczniom dostarczał również snowtubing oraz jazda na łyżwach. Zmęczeni narciarze regenerowali siły w zakopiańskim Aqua Parku, gdzie spędzili relaksujące popołudnie. Cele autorskiego projektu p. S. Wrony zostały osiągnięte w 100%, opiekunowie z dumą podziwiali postępy swoich uczniów w sportach zimowych. Gimnazjaliści nie zawiedli nas także swoim zachowaniem, grupa była bardzo zdyscyplinowana, chętna do wszelkich aktywności, przez cały wyjazd nie opuszczało ich poczucie humoru i młodzieńcza werwa. Wyposażyliśmy naszych uczniów w umiejętności, których się nie zapomina, które na pewno będą im przydatne w przyszłości. Przywieźliśmy piękne wspomnienia i setki zdjęć. Jesteśmy przekonani, że przedsięwzięcie to należy kontynuować w kolejnych latach, gdyż propagowanie sportu na świeżym powietrzu to nasz priorytet w wychowaniu młodzieży.

QUESTING W CHMIELNIKU
– mieście kultur i religii
12 lutego2015 roku, uczniowie klasy II b zdobyli nowe doświadczenia w sposobie zwiedzania naszego miasta przy pomocy Questingu. Poruszali się według wskazówek zawartych w broszurce questingowej, poszukiwali odpowiedzi na zadawane pytania, zdobywali informacje bawiąc się przy tym doskonale. Broszurkę otrzymali za darmo w Synagodze i od tego miejsca rozpoczęli Questing. Czas przejścia questu to 45 minut. Zakończeniem było rozszyfrowane hasła i zdobycie pieczątki. Questing jest świetną okazją na spędzenie wolnego czasu w ferie. Zachęcamy

MIĘDZYNARODOWY PROGRAM ERASMUS
W dniu 9 lutego 2015 roku uczestniczyliśmy w konferencji "Wzmacnianie pozycji ludzi młodych na rzecz uczestnictwa w życiu politycznym" w ramach Programu Ambasadorskiego Dialogu Usystematyzowanego realizowanego z międzynarodowego programu Erasmus przy wsparciu Komisji Europejskiej.
Tematem konsultacji był wpływ opinii młodych ludzi na życie publiczne. Efektem konsultacji były warsztaty, w których poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytania kluczowe dotyczące zaangażowania młodzieży w życie polityczne.
- etap szkolny
W dniu 05.02.2015r. w Gimnazjum im. Generała Kazimierza Tańskiego w Chmielniku odbył się Turniej Wiedzy Pożarniczej “Młodzież zapobiega pożarom”, w którym brało udział 20 uczniów naszej szkoły. Uczniowie pisali test pisemny składający się z 40 zagadnień wiedzy z pożarnictwa. Jeden z uczniów Patryk Banach uczeń klasy 1c uzyskał maksymalną ilość punktów tj.40. Natomiast 9 uczniów uzyskało ponad 70 % wszystkich punktów i przeszło do następnego etapu. Są to uczniowie: Alicja Kania, Dawid Janus, Anna Pietryka, Huber Lenartowicz, Wiktoria Dzierżak, Weronika Zapart, Weronika Witkowska, Sandra Wojciechowska, Patrycja Siracka. Ponadto w dniu 03.02.2015 r. w Fili Gimnazjum w Piotrkowicach też odbył się turniej, w którym uczestniczyło 12-stu uczniów. Do etapu gminnego przeszło 6 uczniów, najwięcej punktów uzyskał Ernest Mstowski , uczeń klasy 1f, pozostałych pięciu uczniów: Kacper Mącznik, Dominik Doroz, Mateusz Doroz, Grzegorz Dąbrowski i Mateusz Ślusarski przeszło do następnego etapu. W dniu 11.03.2015 r. odbędzie się gminny etap konkursu, w którym wezmą udział zakwalifikowani uczniowie.




