GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

WYJAZD  DO
GALERII  BWA

 

 

             Klasy II a i II b, razem ze swoimi wychowawczyniami 30 stycznia 2015 roku, odwiedzili galerię BWA, gdzie obejrzeli wystawę rzeźby, malarstwa i fotografii artystów Ziemi Świętokrzyskiej. Odwiedzili Wzgórze Zamkowe i Katedrę Kielecką ze  zbiorami sztuki sakralnej. Na koniec zatrzymali się przy pomniku Tadeusza Kościuszki gdzie z uwagą przyjrzeli się jego sylwetce i  z  zaciekawieniem wysłuchali biografii tego wielkiego Polaka.