O szkole
Nasi absolwenci
Nasze Umiejętności - Nasza Przyszłość
Dla Rodziców
Projekty
KONKURS
Ogłaszamy Konkurs na najciekawszy plakat poszerzający wiedzę o kulturze brytyjskiej.
Wszystkie prace prosimy dostarczyć do dnia 8 grudnia nauczycielom języków obcych.
Na zwycięzców czekają fantastyczne nagrody!!! ZAPRASZAMY!
- Więcej informacji o konkursach znajdziesz na gazetce Samorządu Uczniowskiego (I piętro, przy pokoju nauczycielskim);
Spotkanie z rodzicami
odbędzie się 26 listopada 2014 roku,
o godzinie 16:30
W dniu 11 listopada 2014 roku uczestniczymy w obchodach
Narodowego Święta Niepodległości.
Program obchodów:
09:15 - Spotkanie przed budynkiem szkoły
10:00 - Msza Święta w Kościele NPNMP w Chmielniku
11:00 - Przemarsz i złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza
12:00 - Przejście na Rynek i występy okolicznościowe chmielnickich uczniów.

11 LISTOPADA W CHMIELNIKU
"Na stos rzuciliśmy nasz życia los ..."
11 listopada wzięliśmy udział w obchodach Święta Niepodległości. Przedstawiciele samorządu wraz z dyrekcją szkoły złożyły kwiaty i zapalili znicze przy Pomniku Katyńskim oraz przy Grobie Nieznanego Żołnierza na cmentarzu parafialnym. Na rynek uczestnicy przemaszerowali w rytm pieśni patriotycznych, wykonywanych przez Orkiestrę Dętą. Na koniec uroczystości nasza młodzież odśpiewała pieśni legionowe. Nie zapomniała też o swoim patronie, przy grobie którego pełniła honorową wartę, a dyrekcja szkoły i przedstawiciele samorządu złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicz.

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
13 października 2014 roku, to jeden z najważniejszych dni w życiu społeczności szkolnej Gimnazjum im. gen. K. Tańskiego. Tego dnia najmłodsi adepci naszej szkoły stali się pełnoprawnymi uczniami. Na uroczystość, która rozpoczęła się o godz. 1100, przybyli zaproszeni goście - Burmistrz Jarosław Zatorski, przewodnicząca Rady Miasta - Marianna Wira, Dyrektor Oświaty - Marek Nowak, Dyrektor ChCK - Włodzimierz Marchewka i jego zastępca Małgorzata Gładyszewska, dyrektor SP im. S. Żeromskiego - Hieronim Górski i jego zastępca - Anna Bednarek, przewodniczący Rady Rodziców - Mariusz Ściana. Po złożeniu przysięgi przez uczniów klas pierwszych Pan Dyrektor oficjalnie przyjął ich w poczet społeczności szkolnej.
Głos zabrali również goście, którzy pogratulowali adeptom zaszczytu, którego dostąpili i przypomnieli , że słowa przysięgi zobowiązują. W dowód wdzięczności za uświetnienie uroczystości swoją obecnością przedstawiciele uczniów wręczyli gościom symboliczne wiązanki kwiatów. Ostatnim akcentem tego dnia było złożenie życzeń nauczycielom i pracownikom szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej i zadedykowanie im piosenki "Niewiele mam".




