GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

KONKURS

 

Ogłaszamy Konkurs na najciekawszy plakat poszerzający wiedzę o kulturze brytyjskiej.

Wszystkie prace prosimy dostarczyć do dnia 8 grudnia nauczycielom języków obcych.

Na zwycięzców czekają fantastyczne nagrody!!!  ZAPRASZAMY!

  • Więcej informacji o konkursach znajdziesz na gazetce Samorządu Uczniowskiego (I piętro, przy pokoju nauczycielskim);

 

 

 

 

 

Spotkanie z rodzicami 
odbędzie się 26 listopada 2014 roku,

o godzinie 16:30

 

 

 

 

 

                      W dniu 11 listopada 2014 roku uczestniczymy w obchodach
Narodowego Święta Niepodległości.

 

Program obchodów:
09:15 - Spotkanie przed budynkiem szkoły
10:00 - Msza Święta w Kościele NPNMP w Chmielniku
11:00 - Przemarsz i złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza
12:00 - Przejście na Rynek i występy okolicznościowe chmielnickich uczniów.

 

 

 

 

 

 

 

11  LISTOPADA  W CHMIELNIKU

 

 

 

"Na stos rzuciliśmy nasz życia los ..."

 

 

                11 listopada wzięliśmy udział w obchodach Święta Niepodległości. Przedstawiciele samorządu wraz z dyrekcją szkoły złożyły kwiaty i zapalili znicze przy Pomniku Katyńskim oraz przy Grobie Nieznanego Żołnierza na cmentarzu parafialnym. Na rynek uczestnicy przemaszerowali w rytm pieśni patriotycznych, wykonywanych przez Orkiestrę Dętą. Na koniec uroczystości nasza młodzież odśpiewała pieśni legionowe. Nie zapomniała też o swoim patronie, przy grobie którego pełniła honorową wartę, a dyrekcja szkoły i przedstawiciele samorządu złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicz. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ŚLUBOWANIE  KLAS  PIERWSZYCH

 

 

 

 

                          13 października 2014 roku, to jeden z najważniejszych dni w życiu społeczności szkolnej Gimnazjum im. gen. K. Tańskiego. Tego dnia najmłodsi adepci naszej szkoły stali się pełnoprawnymi uczniami. Na uroczystość, która rozpoczęła się o godz. 1100, przybyli zaproszeni goście - Burmistrz Jarosław Zatorski, przewodnicząca Rady Miasta - Marianna Wira, Dyrektor Oświaty  - Marek Nowak, Dyrektor ChCK - Włodzimierz Marchewka i jego zastępca Małgorzata Gładyszewska, dyrektor SP im. S. Żeromskiego - Hieronim Górski i jego zastępca  - Anna Bednarek, przewodniczący Rady Rodziców - Mariusz Ściana. Po złożeniu przysięgi przez uczniów klas pierwszych Pan Dyrektor oficjalnie przyjął ich w poczet społeczności szkolnej.

                                    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                   

                       Głos zabrali również goście, którzy pogratulowali adeptom zaszczytu, którego dostąpili i przypomnieli , że słowa przysięgi zobowiązują. W dowód wdzięczności za uświetnienie uroczystości swoją obecnością przedstawiciele uczniów wręczyli gościom  symboliczne wiązanki kwiatów. Ostatnim akcentem tego dnia było  złożenie życzeń nauczycielom i pracownikom szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej  i zadedykowanie im piosenki "Niewiele mam".