
MURZASICHLE 2016
W dniach 7-12 lutego 2016 r. uczniowie gimnazjum przebywali w górach w miejscowości Murzasichle niedaleko Zakopanego. Był to szósty wyjazd zorganizowany w ramach „Białej szkoły”. Uczniowie przebywali pod opieką nauczycieli: p. Justyny Zamojskiej, p. Sławomira Wrony, p. Joanny Kołomańskiej. Jeździliśmy na stokach Murzasichle, które pomimo odwilży były jeszcze ośnieżone. Pogoda, jak to w górach, była zmienna: od mgły i deszczu aż po śnieg i piękne słońce. Głównym celem wycieczki była nauka jazdy na nartach i snowboardzie oraz doskonalenie umiejętności nabytych podczas poprzedniego wyjazdu. Odwiedziliśmy Tatrzański Park Narodowy, gdzie wszyscy podziwiali bajkowy krajobraz lasu zimą. W czasie wycieczki do Zakopanego spacerowaliśmy po Krupówkach, mieliśmy także okazję zobaczyć skocznię „Wielką Krokiew”. W ramach relaksu uczniowie skorzystali z aqua parku w Zakopanem. Wszyscy uczestnicy „Białej szkoły” z wielkim zaangażowaniem brali udział w codziennych zajęciach narciarskich. Pozwoliły one uczniom opanować umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie oraz je udoskonalić. Nowym doświadczeniem okazał się wyjazd do Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie uczniowie zjeżdżali z Wierchu Rusińskiego oraz mieli okazję korzystania z 6-osobowej nowoczesnej kanapy Porsche. Dużą atrakcją dla dzieci i młodzieży był wyjazd na lodowisko. Opiekunowie zadbali również o rozwój umysłowy uczestników wyjazdu. Wszyscy uczniowie przygotowywali wiersze dotyczące pobytu w górach i korzystania z uroków zimy. Najlepsze utwory zostały nagrodzone. Uczestnicy „Białej szkoły” wrócili zadowoleni z wycieczki i już deklarowali chęć ponownego wyjazdu.




