O szkole
Nasi absolwenci
Nasze Umiejętności - Nasza Przyszłość
Dla Rodziców
Projekty
WYBORY
DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ
W CHMIELNIKU
Wybory zostaną przeprowadzone:
Data : 28.10.2016
Sala: 001 parter
Godzina: 10.00 -13.00
Skład Szkolnej Komisji Wyborczej:
-
Przewodniczący: Julia Wolna
-
Członek: Ania Złotnik
-
Członek: Alicja Gajda
-
Członek: Klaudia Augustyn
Gimnazjum im. gen. Kazimierza Tańskiego w Chmielniku –
komisja w Piotrkowicach
Wybory zostaną przeprowadzone:
Data : 28.10.2016
Sala informatyczna I piętro
Godzina: 8.00 -11.00
Skład Szkolnej Komisji Wyborczej:
1. Przewodniczący: Paulina Wiewióra
2. Członek: Julia Borek
3. Członek: Zuzanna Angielska
4. Członek: Wiktor Syska

WYRÓŻNIENI
ZA SWOJĄ PRACĘ
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dyrektor szkoły – pani Justyna Zamojska przyznała wyróżniającym się w ubiegłym roku szkolnym nauczycielom gimnazjum nagrody dyrektora. Wśród nagrodzonych znalazły się panie: Anna Waga, Bożena Styrcz, Joanna Kołomańska, Bożena Wójcik, Izabela Bugaj, Iwona Olech – Urban, Marlena Bizewska i Małgorzata Ślusarczyk. Pani dyrektor doceniła zaangażowanie swych nauczycieli oraz ich szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej. Nauczyciele odebrali nagrody z rąk dyrekcji oraz burmistrza MiG Chmielnik w czasie uroczystej gali w CHCK 13.10.2016 r. Uhonorowana została również dyrektor naszego gimnazjum – Justyna Zamojska. Z rąk burmistrza – Pawła Wójcika otrzymała nagrodę za efektywną pracę i wzorowe kierowanie placówką oświatową.
Wyróżnionym pedagogom gratulujemy!
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
całemu Gronu Pedagogicznemu
i Pracownikom szkoły
z całego serca życzymy dużo zdrowia,
sukcesów zawodowych i osobistych,
optymistycznego nastawienia w każdym dniu,
poczucia ważności wykonywanego zawodu
oraz wdzięczności uczniów
Społeczność gimnazjalna

ŚWIĘTO W GIMNAZJUM
IM. GEN. KAZIMIERZA TAŃSKIEGO
13 października 2016r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych połączona z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Pierwszoklasiści wygłosili słowa roty w obecności Gości, Rodziców, Nauczycieli i Uczniów. Następnie gimnazjaliści zaprezentowali program artystyczny dedykowany nauczycielom i pracownikom oświaty. (cdn)

Z PIELGRZYMKĄ
DO SANKTUARIUM
BŁ. KAROLINY
Gimnazjaliści z Piotrkowic uczestniczyli 8 października 2016 r. w pielgrzymce do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie koło Tarnowa. Bł. Karolina zginęła śmiercią męczeńską z rąk rosyjskiego żołnierza w roku 1914, broniąc czystości i swej kobiecej godności. Miała wtedy zaledwie 16 lat.
Młodzi pielgrzymi zapoznali się z miejscami związanymi z życiem i męczeństwem bł. Karoliny, uczestniczyli we Mszy św., zwiedzili dom rodzinny błogosławionej, odprawili drogę krzyżową szlakiem męczeństwa Karoliny zakończoną przy krzyżu upamiętniającym to dramatyczne wydarzenie.
Następnie miał miejsce grill, a po posiłku młodzież udała się do Tarnowa, by zwiedzić Stare Miasto m. in. tarnowską katedrę i bimę starej Synagogi, a także pospacerować urokliwymi uliczkami Tarnowa. Gimnazjaliści zapoznali się również ze znanymi postaciami związanym z Tarnowem: Romanem Brandstaetterem oraz generałem Józefem Bemem.




