O szkole
Nasi absolwenci
Nasze Umiejętności - Nasza Przyszłość
Dla Rodziców
Projekty

GIMNAZJALIŚCI
CZYTAJĄ DZIECIOM
Dnia 27 października 2016r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły rozpoczęli cykl spotkań pod hasłem: „Gimnazjaliści czytają dzieciom”. Akcja ta ma na celu wprowadzenie najmłodszych w świat literatury oraz uczy umiejętności obcowania z nią. Codzienne czytanie dzieciom jest skuteczną , tanią i przyjazną metodą wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego , społecznego i moralnego. Buduje zasoby wewnętrzne dziecka: kompetencje emocjonalne i intelektualne.
Pierwsze spotkanie odbyło się z grupą dzieci 4 – 4,5 letnich uczęszczających do Samorządowego Przedszkola w Chmielniku. Dziewczęta: Klaudia Augustyn, Julia Wolna, Anna Złotnik i Maria Sekuła przedstawiły maluchom kilka wybranych przygód „Wróbelka Elemelka” Hanny Łochockiej. Dzieci słuchały z przyjemnością historii dzikiego ptaszka, a potem zadawały wiele ciekawych pytań dotyczących tekstu. Jest to dowód, że uważnie i z zainteresowaniem śledziły treść bajeczki.
Gratulujemy pomysłodawcom tej akcji i czekamy na jej kontynuację.
WOLONTARIAT PONAD BARIERAMI

Aby rozwijać kompetencje kluczowe w zakresie informatyki w najbliższą sobotę 29.10. 2016 r. rozpoczniemy zajęcia w projekcie “WOLONTARIAT PONAD BARIERAMI. DZIAŁAM DLA DOBRA INNYCH I WŁASNEGO ROZWOJU.”
Trzech wolontariuszy: Gabriel Hanszke, Sebastian Misztal i Jakub Jakubiec będą prowadzili zajęcia z programowania dla zrekrutowanych w projekcie osób.
Niestety proces rekrutacji już został zamknięty. Wszystkim pozostającym na liście rezerwowej pozostaje poczekać do przyszłego roku kalendarzowego.
W realizacji działań współpracujemy ze Stowarzyszeniem Talent budując sieć środowisk edukacyjnych zainteresowanych twórczą pracą z uczniami zdolnymi.
WYWIADÓWKA
Spotkanie z rodzicami odbędzie się 26października 2016 r. (środa) o godzinie 17.00.
Serdecznie zapraszamy

TURNIEJ QUIXO
Dnia 23 października 2016r. w Chmielnickim Centrum Kultury odbył się Gminny Turniej Gier Planszowych Quixo . W kategorii II – „uczniowie gimnazjum” po emocjonującej grze, przebiegającej w sportowej atmosferze wyłoniono zwycięzców:
Miejsce I – Katarzyna Tetela
Miejsce II – Bartłomiej Turliński
Miejsce III – Magdalena Grabka
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Quixo jest grą planszową, która uczy spostrzegawczości, podejmowania decyzji, przewidywania ruchów, tworzenia realizacji własnych strategii oraz matematycznego myślenia.
ZAPYTANIE OFERTOWE

„Wynajem autobusów wraz z kierowcą na potrzeby dowozu i odwozu uczniów uczestniczących w zajęciach dodatkowych oraz na potrzeby wyjazdów w ramach zajęć przy realizacji projektu pn. „Nasze umiejętności – nasza przyszłość”.
DOKUMENT W FORMACIE WORD- do pobrania




