
GALA
"SZKOŁY DIALOGU 2015"
8 marca 2016 gimnazjaliści z Chmielnika gościli w Teatrze Narodowym w Warszawie na podsumowaniu projektu „Szkoła Dialogu2015". Jest to program edukacyjny przygotowany i realizowany przez Fundację Forum Dialogu, którego celem jest poszerzanie wiedzy uczniów na temat wielowiekowej obecności Żydów w Polsce oraz ich wkładu w rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy naszego kraju. W ramach programu młodzież pod kierunkiem trenerów Forum odkrywa historię przedwojennej ludności żydowskiej w swojej miejscowości oraz samodzielnie przygotowuje projekt, który ma na celu jej upamiętnienie.
W 2008 roku odbyła się pierwsza edycja programu, która była realizowana w placówkach warszawskich. Od roku 2009 angażuje młodzież z małych miejscowości o bogatej historii żydowskiej. Gimnazjum w Chmielniku po raz pierwszy otrzymało tytuł „SZKOŁY DIALOGU" w 2010 r. Teraz możemy się poszczycić ponownie przyznanym tytułem.
Kryterium jego otrzymania jest udział uczniów w czterech warsztatach edukacyjnych składających się na program „Szkoła Dialogu" i prowadzonych przez doświadczonych trenerów Forum oraz zrealizowanie projektu upamiętniającego społeczność żydowską w swojej miejscowości i przesłanie sprawozdania.
PROJEKT REALIZOWANY POD PATRONATEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ




