GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

 

GALA 
"SZKOŁY DIALOGU 2015"

 

 

 

8 marca 2016 gimnazjaliści z Chmielnika gościli w Teatrze Narodowym w Warszawie na podsumowaniu projektu „Szkoła Dialogu2015". Jest  to program edukacyjny przygotowany i realizowany przez Fundację Forum Dialogu, którego celem jest poszerzanie wiedzy uczniów na temat wielowiekowej obecności Żydów w Polsce oraz ich wkładu w rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy naszego kraju. W ramach programu młodzież pod kierunkiem trenerów Forum odkrywa historię przedwojennej ludności żydowskiej w swojej miejscowości oraz samodzielnie przygotowuje projekt, który ma na celu jej upamiętnienie.

W 2008 roku odbyła się pierwsza edycja programu, która była realizowana w placówkach warszawskich. Od roku 2009  angażuje młodzież z małych miejscowości o bogatej historii żydowskiej.  Gimnazjum w Chmielniku po raz pierwszy otrzymało tytuł „SZKOŁY DIALOGU" w 2010 r.  Teraz możemy się poszczycić ponownie przyznanym tytułem.
Kryterium jego otrzymania jest udział uczniów w czterech warsztatach edukacyjnych składających się na program „Szkoła Dialogu" i prowadzonych przez doświadczonych trenerów Forum oraz zrealizowanie projektu upamiętniającego społeczność żydowską w swojej miejscowości i przesłanie sprawozdania.

 PROJEKT REALIZOWANY POD PATRONATEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ