GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

 

PLENER MALARSKI

 

 

 

                  W dniu 13 czerwca br. odbył się XIII Gminny Plener Malarski dla dzieci i Młodzieży zorganizowany przez Chmielnickie Centrum Kultury, Urząd Miasta i Gminy Chmielnik, Chmielnickie Stowarzyszenie Kulturalne oraz Świetlicę Wiejską w Borzykowej. Tym razem wybór padł na malowniczą wieś naszej Gminy – Borzykową. Udział w plenerze wzięli uczniowie gimnazjum oraz szkół podstawowych
z terenu Gminy Chmielnik. Prace malarskie powstały głównie w plenerze, a sprzyjała temu słoneczna aura i niezwykły urok krajobrazu wsi. Warsztaty malarskie - poza doskonaleniem umiejętności technicznych - wpłynęły na integrację grupy i mile spędzony wspólnie czas. Uczestnicy pleneru podeszli do przedsięwzięcia niezwykle profesjonalnie, efektem czego są bardzo ciekawe i różnorodne pod względem techniki prace. Wśród nagrodzonych osób znaleźli się uczniowie naszego gimnazjum zajmując I miejsce oraz otrzymując wyróżnienia.