
NOC MUZEÓW
W CENTRUM NAUKI
LEONARDO DA VINCI
W sobotę 16 maja 2015 roku grupa gimnazjalistów wyjechała do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim by uczestniczyć w ogólnopolskiej akcji pn. „Noc muzeów”. Poza możliwością darmowego zwiedzania Centrum Nauki, na uczniów czekało wiele atrakcji: warsztaty biologiczne, chemiczne, fizyczne i astronomiczne, w tym: „Wyprawa do wnętrza komórki”, „I Ty możesz zostać Religą”, „Niebo na wyciągnięcie ręki".
Od godziny 18 do 22 można było bezpłatnie obejrzeć interaktywną wystawę "Świat Leonarda", a główną atrakcją nocy w Podzamczu był efektowny pokaz laserów przestrzennych „Laserowe czary mary” oraz barwne show światłem ultrafioletowym "Widzialne – niewidzialne”.




