GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

 

NOC  MUZEÓW
  W CENTRUM  NAUKI
LEONARDO DA VINCI

 

 

              W sobotę 16 maja 2015 roku  grupa gimnazjalistów wyjechała do Centrum Nauki Leonardo da Vinci  w Podzamczu Chęcińskim by uczestniczyć w ogólnopolskiej akcji pn. „Noc muzeów”. Poza możliwością darmowego zwiedzania Centrum Nauki, na uczniów czekało  wiele atrakcji: warsztaty biologiczne, chemiczne, fizyczne i astronomiczne, w tym: „Wyprawa do wnętrza komórki”, „I Ty możesz zostać Religą”, „Niebo na wyciągnięcie  ręki". 

 Od godziny 18 do 22 można  było bezpłatnie obejrzeć  interaktywną wystawę "Świat Leonarda", a  główną atrakcją nocy w Podzamczu był efektowny pokaz laserów przestrzennych „Laserowe czary mary” oraz barwne show światłem ultrafioletowym "Widzialne – niewidzialne”.