Projekt upamiętniający udział  naszego gimnazjum
w Szkole Dialogu ukończony!

5 czerwca  2015 r. upłynął termin składania tzw. projektów upamiętniających – jego zrealizowanie to  niezbędny warunek uczestnictwa w działaniach Forum Dialogu Między  Narodami. Nasi koledzy zrealizowali film o panu Majerze Małym, który urodził się w Chmielniku, a obecnie mieszka w Izraelu. Chmielnik odwiedza przy okazji Spotkań z Kulturą Żydowską. Na efekty ich pracy musimy poczekać do stycznia 2016 r., gdyż wówczas nastąpi rozstrzygnięcie konkursu i przyznanie nagrodzonym szkołom tytułu Szkoła Dialogu”. Pierwszy raz ten tytuł otrzymaliśmy w 2010 r. Teraz trzymamy kciuki za powodzenie naszego przedsięwzięcia.

Przy realizacji filmu młodzież wspierał absolwent naszego gimnazjum, obecnie uczeń II klasy Zespołu Szkół Informatyczno – Technicznych w Busku-Zdroju  – Karol Borto. Serdecznie dziękujemy mu za pomoc i nieocenione wskazówki. Mamy też nadzieję na dalszą współpracę.  Karol ma wspaniałą pasję – motocykle, o której obiecał nam opowiedzieć, a my podzielimy się tym z Wami w następnym numerze gazetki.

Przypominamy też, że ocenie konkursowej będzie podlegała strona facebooka  „Śladami żydowskiego Chmielnika”, którą założyli i prowadzą uczestnicy projektu. Tam został umieszczony film konkursowy „Pamiętać znaczy być www.youtube.com/watch?v=lQmjKYJ-jes&feature=youtu.be . Zachęcamy do polubienia strony, obejrzenia filmu i jak najczęstszych odwiedzin. Ważne jest, by swoimi działaniami uczniowie dotarli do jak największej grupy odbiorców.