PREZENTACJE  MŁODZIEŻOWYCH 
ZESPOŁÓW  TEATRALNYCH

 

 

 

19 lutego 2016 r. w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbyły się prezentacje młodzieżowych zespołów teatralnych. Wzięli w nim udział członkowie naszego zespołu teatralnego „Pegaz”. Obok gimnazjalistów z Chmielnika na scenie wystąpiły "Zlepce" z Zespołu Placówek Oświatowych Nr 1 w Busku – Zdroju, Zespół teatralny z Samorządowego Gimnazjum w Podgajach, Szkolny Teatr HADES działający przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju. 

Celem spotkania była prezentacja dorobku artystycznego amatorskich teatrów młodzieżowych oraz możliwość wymiany doświadczeń w pracy artystycznej i wychowawczej. Organizatorem wydarzenia było Buskie Samorządowe Centrum Kultury ,           I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju oraz Zespół Placówek Oświatowych Nr 1 w Busku – Zdroju. Uczestnicy prezentacji otrzymali dyplomy i statuetki za udział w przeglądzie.
Organizatorzy stwierdzili, że tegoroczne prezentacje są obiecującym fundamentem realizacji  I Wojewódzkiego Przeglądu Młodzieżowych Zespołów Teatralnych, który odbędzie się w styczniu 2017 r. w Busku-Zdroju.