POKOCHAJ  SIEBIE !

 

 

Promujemy akceptację
i samoakceptację.

 

       Uczniowie klas Id oraz IIa i IIb  pod kierunkiem Pani Anny Wagi uczestniczyli w klasowych projektach. Klasa Id po odbyciu cyklu lekcji o pomocy bliźniemu i poszanowaniu drugiego człowieka wykonała plakaty promujące bezinteresowne działanie. Gimnazjaliści zwrócili uwagę na konieczność niesienia pomocy potrzebującym, na działania proekologiczne, rekomendowali Dzień Życzliwości i pomoc niepełnosprawnym.
      Uczniowie kl IIa i IIb pracowali z tekstem felietonu "Grube" Moniki Piątkowskiej. Stał się on inspiracją do wykonania bardzo ciekawych prac prezentujących objawy i skutki takich chorób jak: anoreksja i bulimia. Zachęcali do samoakceptacji, zachowania zdrowego rozsądku w podążaniu za modą i postaw prozdrowotnych.
      Młodzież wykazała się twórczą aktywnością, nabywała uczucia empatii i uczyła się korelować treści  i wiadomości zdobywane na różnych  zajęciach.