
POKOCHAJ SIEBIE !
Promujemy akceptację
i samoakceptację.
Uczniowie klas Id oraz IIa i IIb pod kierunkiem Pani Anny Wagi uczestniczyli w klasowych projektach. Klasa Id po odbyciu cyklu lekcji o pomocy bliźniemu i poszanowaniu drugiego człowieka wykonała plakaty promujące bezinteresowne działanie. Gimnazjaliści zwrócili uwagę na konieczność niesienia pomocy potrzebującym, na działania proekologiczne, rekomendowali Dzień Życzliwości i pomoc niepełnosprawnym.
Uczniowie kl IIa i IIb pracowali z tekstem felietonu "Grube" Moniki Piątkowskiej. Stał się on inspiracją do wykonania bardzo ciekawych prac prezentujących objawy i skutki takich chorób jak: anoreksja i bulimia. Zachęcali do samoakceptacji, zachowania zdrowego rozsądku w podążaniu za modą i postaw prozdrowotnych.
Młodzież wykazała się twórczą aktywnością, nabywała uczucia empatii i uczyła się korelować treści i wiadomości zdobywane na różnych zajęciach.