
"Miłość bliźniego"
według PEGAZA
10 czerwca 2015 r. w naszym gimnazjum odbyło się kolejne przedstawienie z cyklu spektakli profilaktycznych. Od kilku lat przygotowuje je ze swoim zespołem teatralnym nauczycielka języka polskiego – pani Anna Waga. Występ zespołu wiąże się z realizacją zagadnień zawartych w szkolnym Programie Profilaktyki. Tegoroczne przedstawienie oparte było na sztuce Leonida Andrejewa "Miłość bliźniego", napisanej przez autora przeszło sto lat temu, ale ciągle aktualnej. To opowieść o pogoni ludzi za sensacją, o grze na ludzkich emocjach. Kolejne osoby: turyści, dama, reporterzy i dziennikarze - widzą mężczyznę siedzącego na skale i czekają, aż skoczy i popełni samobójstwo. Nikt mu nie współczuje ani nie próbuje odwieść od strasznej decyzji. Spektakl zwraca uwagę na znieczulicę społeczną, na egoizm i żądzę sensacji, na potrzebę silnych emocji cudzym kosztem. Zmusił naszych uczniów i nauczycieli do refleksji nad współczesnym światem i postawami wobec bliźniego.
Aktorom gratulujemy i czekamy na następne spektakle!