
ŚLUBOWANIE
KLAS PIERWSZYCH
"Szukajcie prawdy jasnego płomienia!
Szukajcie nowych nieodkrytych dróg..."
Dzień 16 października 2015 roku, to ważna data w życiu Gimnazjum im. gen. K. Tańskiego. Tego dnia uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w ślubowaniu. Rozpoczęcie nauki w gimnazjum to ważny moment i przeżycie dla młodszych kolegów. Uroczyste "ślubujemy" pierwszoklasiści wypowiedzieli w obecności zaproszonych gości: władz Miasta i Gminy Chmielnik, Księdza Proboszcza, Dyrekcji S.P. im. S. Żeromskiego, Grona Pedagogicznego Gimnazjum, Rodziców oraz starszych kolegów.
Po części oficjalnej nastąpiła krótka część artystyczna, podczas której wystąpili członkowie Koła Teatralnego „Pegaz” i przedstawili spektakl pt: "Chodź, człowieku, coś ci powiem". Na zakończenie wystąpił zespół "Kamena", dedykując swój taniec wszystkim nauczycielom z okazji ich święta.