
Chodź, człowieku, coś ci powiem
16.X.2015 roku w naszej szkole został zaprezentowany spektakl "Chodź, człowieku, coś ci powiem". Jest to kolejne przedstawienie z cyklu przedsięwzięć profilaktycznych, które są związane z realizacją programu profilaktycznego szkoły. W sztuce wystąpili członkowie Koła Teatralnego „Pegaz”. Celem prezentacji było zwrócenie uwagi odbiorcy na nieustanne ścieranie się w naszym świecie dobra ze złem, skłonienie widza do refleksji nad podstawowymi wartościami w życiu. Spektakl prezentował pożądane postawy moralne wobec drugiego człowieka, piętnował egoizm, znieczulicę i przejawy dyskryminacji wobec ludzi. Realizacji tych celów posłużyły teksty polskich poetów, np. „Confiteor” E. Stachury, „Wieczernik” B. Piasty, ”Nienawiść” W. Szymborskiej, „List do ludożerców” T. Różewicza oraz utwory muzyczne: „Inny świat” A. Krzysztoń, „Chodźmy tam” M. Grechuty i „Zegarmistrz światła” T. Woźniaka.