IV  SPOTKANIE  Z KINEM
O ŻYDOWSKICH WĄTKACH

 

 

 

            Dnia 28.09.2015 roku, gimnazjaliści pod opieką nauczycieli polonistów udali się do Chmielnickiego Centrum Kultury na IV Spotkania z Kinem o Żydowskich Wątkach. Gościem honorowym  tej części spotkań był aktor teatralny i filmowy Artur Barciś. Prowadzący Andrzej Kozieja i zaproszony gość odpowiadali na pytania:
1. Czy teatr jest i pozostanie ważny?
2. Czy postać Żyda jest obecna w narodowej sztuce teatralnej?
Następnie odbyła się projekcja wybranych fragmentów filmu "Ranczo", oczywiście z Arturem Barcisiem w roli głównej. Po projekcji aktor opowiedziała o swojej drodze do kariery aktorskiej i najważniejszych filmach, w których grał. Po wystąpieniu gościa gimnazjaliści -  ochotnicy wzięli udział w warsztatach teatralnych - każdy z nich w jak najciekawszy sposób opowiadał dowcip żydowski, którego tekst wcześniej otrzymał. Wszyscy ochotnicy zostali docenieni i otrzymali drobne upominki.
           Na zakończenie widzowie zadawali gościowi pytania, dotyczące jego pracy na planie "Rancza", ulubionego przez niego filmu i planów na przyszłość. Po wyczerpujących odpowiedziach jedna z gimnazjalistek zaśpiewała specjalnie dla gościa piosenkę Edyty Gepert   "Kocham cię, życie" i zakończyła to niezapomniane spotkanie.