GIMNAZJALNE  PODCHODY

 

 

 

                   Dnia 25 września  2015 roku, dziewiętnastoosobowa grupa młodzieży z naszej szkoły wraz z opiekunami wzięła udział w II Wojewódzkich Podchodach „Poszukiwacze zaginionego skarbu”. Organizatorami zabawy były Ochotniczy Hufiec Pracy w Kielcach oraz Związek Młodzieży Wiejskiej RP „Wici”.  Po uroczystym otwarciu podchodów i zabawie integracyjnej, rozpoczęliśmy potyczki, uczestnicząc w jednej z najstarszych zabaw terenowych. Aktywnie i przyjemnie spędzaliśmy czas na łonie natury. Nawiązaliśmy także bliższą znajomość   z młodzieżą z OHP.  W pięknej scenerii jesiennego lasu pokonywaliśmy trasę, odczytując znaki wskazujące drogę, deszyfrowaliśmy informacje pozostawione na wyznaczonych stanowiskach, wykazując się przy tym kreatywnością, zręcznością oraz  wiedzą z zakresu przyrody i ochrony środowiska. Po dwugodzinnych zmaganiach na trasie,  wróciliśmy z uśmiechami na twarzach, a wspólny posiłek był dopełnieniem super zabawy.