NASZA SZKOŁA
A DNI KULTUR

 

 

             W ramach Dni Kultur, obchodzonych w dniach 20-21 czerwca 2015r. uczniowie gimnazjum przygotowali program "Pokochać "Pana Tadeusza", czyli Mickiewicz dla kultury narodowej". Występ rozpoczął się polonezem, odtańczonym perfekcyjnie przez dziewczęta i chłopców w strojach z epoki napoleońskiej.  Następnym punktem programu był montaż słowno-muzyczny. Fragmenty "Pana Tadeusza" przeplatane były piosenkami, będącymi swoistym komentarzem dla recytowanych tekstów. Montaż zakończył się zaproszeniem do "Karczmy Jankiela" do Soplicowa, w której widzów zabawiał zespół taneczny "Kamena"